Filtrowanie po słowach
Filtruj po kategorii
Sortowanie recenzji
OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (1)
Stories of Bethem – całkowicie darmowy, pikselowy RPG bez reklam i mikropłatności

Nasza przygoda ma miejsce w nieokreślonym czasowo rozdziale historii przypominającym średniowiecze, w którym spotykamy wiedźmy, przeróżne potwory, a naszym celem jest ratowanie świata przed zagładą ze strony złych mocy.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (0)
Bloo Kid 2 – dawno nie bawiłem się tak dobrze jak przy tej platformówce!

Coś dla fanów 8-bitowych gier. Mario na sterydach. Klasyczna gra w stylu retro, niczym połączenie Super Mario i Sonic The Hedgehog.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (1)
Tiny Dice Dungeon – nowy, turowy RPG z losowym systemem walki

Rozgrywka, jak to w grach fabularnych, opiera się głównie na walce, wykonywaniu misji i zbieraniu skarbów. Wcielamy się początkowo w rolę małego chłopca z dużym mieczem, tłukącego wszystkie napotkane potwory, jednak wkrótce do naszego bohatera dołączają kolejne postacie. Zwiedzamy masę lokacji tocząc boje z innymi wojownikami.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (1)
Dice Heroes – strategia turowa dla fanów… gier planszowych

Zabawa rozgrywa się w Kościogrodzie, którego niektóre obszary – podobnie jak na Ukrainie – postanowiły się odseparować od państwa i ogłosić niepodległość. Skończyło się podobnie jak u naszych południowo-wschodnich sąsiadów rozlewem krwi, a naszą misją jest przywrócenie pokoju.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (0)
OmniDig – uboższa, darmowa alternatywa dla Terrarii i Blockheads

W skrócie, jest to taki płaski Minecraft, w którym wydobywamy surowce, budujemy narzędzia i budowle, oraz walczymy z przeciwnikami. Grafika jest tu typowo art-pixelowa. W grze wcielamy się w rolę wstępnie uzbrojonego bohatera, który eksplorując mapę będzie walczył o przetrwanie, wydobywając i rąbiąc surowce.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (1)
Dungeon Madness – pikselowy RPG z elementami 3D

Powstrzymaj siły zła w tej ekscytującej grze RPG! Naszym zadaniem jest przemierzać wirtualne lochy i zabijać każdego potwora, jaki stanie na naszej drodze. Przechadzając się po mrocznych lokacjach, zdobywamy punkty doświadczenia. Nasz bohater może zbierać różne elementy uzbrojenia i broni, a także poznawać czary, z których po umieszczeniu ich w odpowiednim slocie możemy korzystać w walce.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (0)
The Blockheads – połączenie Minecraft i Terrarii i to za darmo!

The Blockheads to spotkanie Minecrafta i Terrarii w połowie drogi, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Mamy tu 3 wymiary, jednak nasz bohater porusza się jedynie w dwóch. The Blockheads oferuje dwa tryby rozgrywki: single oraz multiplayer. Posiadamy kilka postaci, możliwości jest mnóstwo: możemy robić co chcemy – od jeżdżenia na osłach i crafting przez łowienie ryb czy malowanie ścian aż po nawet zwykłe czynności fizjologiczne.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (0)
Heroes of Loot – holenderski RPG w stylu rogue od twórców Meganoida

RZręcznościowa gra RPG wykonana w stylistyce retro. autorstwa OrangePixel. Produkcja łączy rozpikselowaną retro grafikę z prostymi, ale bardzo wciągającymi mechanizmami rozgrywki. Zabawa sprowadza się do eksplorowania podziemi oraz wykańczania zamieszkujących je potworów. Głównym źródłem inspiracji był dla autorów automatowy klasyk Gauntlet.

OCENA REDAKCJIWASZA OCENA (1)
The Sandbox – a gdyby tak stworzyć świat po swojemu?

The Sandbox to naprawdę świetna gra, poruszająca wyobraźnię i na dodatek nieliniowa, bo większość rzeczy możemy wykonać na kilka sposobów, więc zabawa się nigdy nie nudzi. Zdobywane punkty many będziemy wykorzystywali na zakup nowych elementów, a następnie łączyli je ze sobą. I tak łącząc glebę z wodą otrzymamy żyzną ziemię, a po ociepleniu klimatu zaczną na tej ziemi rosnąć rośliny.

© Designed by spoko.space