Mówi się, że podróże kształcą. Mamy okazję zetknąć się z inną kulturą, poznać ludzi żyjących inaczej niż my sami, zobaczyć dziedzictwo narodów zamieszkujących odległe zakątki Ziemi. To także okazja, by podszkolić swoją znajomość języków obcych. Nie każdemu ta sztuka przychodzi jednak łatwo, dlatego wszystkim tym, którym nie po drodze z uczeniem się suahili, interlingua albo ormiańskiego, z pomocą przychodzi Słownik Wielojęzyczny offline na Androida, oferujący tłumaczenie w obie strony kilkudziesięciu języków!

Za całym przedsięwzięciem stoi (a jakże!) Polak, Krzysztof Wróbel. Bazując na hasłach z Wikisłownika utworzył komplet parudziesięciu słowników zawierających setki tysięcy haseł. Najbogatsze są oczywiście zbiory w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i hiszpańskim – po parędziesiąt tysięcy słów. Znacznie uboższe są bazy np. japońskiego, łotewskiego czy walijskiego, ale i tak wystarczająco, by się przywitać, skonstruować bardzo proste zdanie, podziękować czy pożegnać się.
Słownik Wielojęzyczny oferuje także możliwość odsłuchania wymowy danego słowa (wykorzystywane są wbudowane w Androida mechanizmy przetwarzania tekstu na mowę), a także wyszukiwania konkretnych haseł.
Apka jest banalnie prosta w obsłudze i sprawdza się naprawdę dobrze. Jej ogromnym plusem jest to, że jest dostępna zawsze offline, w pełni za darmo i jej twórca na prośbę użytkowników rozbudowuje bazę dodając kolejne języki. Zdecydowanie polecam!

Wymaga Androida: 1.6 i wyższy

Kategoria: Edukacyjne

Rozmiar: 13 MB