SquareDroid to prawdziwy “must have” dla wszystkich osób korzystających z instagrama! Dzięki tej aplikacji możemy dodawać zdjęcia w pełnym formacie. Instagram wymusza kadrowanie w proporcjach 1:1, przez co wszystkie wrzucane zdjęcia mają kształt kwadratu.

Nieraz może się jednak zdarzyć, że kadrując nasze zdjęcie utniemy dość istotne jego fragmenty – na szczęście dzięki #SquareDroid możemy zmniejszyć obraz naszego zdjęcia dodając po obu stronach ramkę, przez co nasza grafika dalej będzie prostokątna 😉

#SquareDroid w porównaniu do innych tego typu aplikacji nie dodaje żadnego znaku wodnego i nie narzuca dużej kompresji, a co za tym idzie nasze zdjęcia nie utracą na jakości.

Aplikacja pozwala na wybranie tła w jednolitym kolorze, a także na tło gradientowe i rozmyte (wygenerowane na podstawie naszego oryginalnego zdjęcia). Program umożliwia zapis zdjęć do dwóch formatów graficznych: PNG i JPG – w przypadku tego drugiego możemy ustawić stopień kompresji. Ja osobiście wybieram zawsze PNG, bo wtedy zdjęcia są w lepszej jakości 😉

Ciekawą opcją jest analiza barw zdjęcia – program sam generuje nam kolory zbliżone do tych, które występują na zdjęciu. Możemy przez do dopasować kolorystycznie ramkę do naszej fotki.

Jeśli jednak zabawa z kolorami się nam znudzi, zawsze możemy tak samo jak w aplikacji Whitagram wybrać standardowy, biały kolor – w ten sposób nie będzie widać żadnej ramki (Instagram ma białe tło).

Wszystkie funkcje aplikacji: jednolity kolor, gradient i rozmycie tła są dostępne za darmo – kupując pełną wersję pozbędziemy się reklam i wesprzemy autora w dalszym rozwoju aplikacji.

Na powyższych zrzutach ekranu przedstawiłem zdjęcie mojego samochodu, które w wypadku standardowego kadrowania przez Instagram zostałoby przycięte. Na kolejnych screenach widać prezentacje aplikacji #SquareDroid.