Zbliża się lato, a co za tym idzie, okres częstszych wypadów ze znajomymi nad jezioro, dyskotekę, czy do pubu. Każdy z nas lubi od czasu do czasu trochę poszaleć i wszystko jest ok do momentu, gdy zdajemy sobie sprawę ile kasy wydaliśmy na te przyjemności 😀 Ponadto chyba każdy z nas miał taką sytuację, że pożyczał nawet złotówkę kumplowi, bo temu brakowało do pizzy, albo wykładaliśmy całą kwotę za przyjaciół, bo akurat nie mieli gotówki. Bywa problemowo z dogadaniem się, kto ile komu ma oddać, ale przed przyszłymi nieporozumieniami może nas uchronić apka Płacimy razem dostępna za darmo na Androida.

Choć matematyka w gruncie rzeczy nie jest wcale trudną nauką, gdy idą na obiad 4 osoby, dwie dołożą po dychę, jedna nic, a my dodatkowo 50 zł, zaczynają się robić schody, jak to wszystko rozliczyć i kto jest komu ile winien. Program o którym mowa zrobi to zatem za nas. Z menu wybieramy okoliczności rozliczania się (za jedzenie lub za imprezę), wprowadzamy “bohaterów” biorących udział w zdarzeniu, dodajemy jakie ponieśli wydatki i ile faktycznie wpłacili. Apka zakłada, że wszyscy powinni się zrzucić po równo, np. przy zakupie dużej pizzy, dlatego na podstawie wprowadzonych danych oblicza i wyświetla kto komu i ile jest winny, a kto zrobił na czyją rzecz pożyczkę. Fajną funkcją jest także możliwość wysłanie gotowego, opracowanego zestawienia mailem do naszych znajomych, żeby widzieli kto ile komu zalega i mieli czarno na białym spis wydatków i później nie kombinowali, że żadnego piwka już nie zamawiali 😀
Program Płacimy razem nie jest zbyt rozbudowany i nie powala wizualnie, ale całkiem nieźle spełnia swoją funkcję i jest prosty w obsłudze. Przydałoby się dodanie jeszcze np. wydatków za wyjazd (paliwo, opłaty za autostradę, opłaty za parking) czy za wakacje (bilety, winiety, zwiedzanie).

Wymaga Androida: 2.1 i wyżej

Rozmiar: 1 MB