W świecie mobilnych gier wciąż jeszcze jest głośno o wydanym niedawno Minecrafcie w 2D, czyli TerrariiGra jest niesamowita, dostępna na Androida za darmo (jak i w płatnej wersji) i po sukcesie na Steamie ma już także parę milionów pobrań w Google Play. Tymczasem na horyzoncie pojawiła się prawdziwa mieszanka Minecrafta i 2Dbo z widokiem z boku, ale skinami i niektórymi teksturami jak z kultowej gry Mojangu. Mowa o The Blockheads od Majic Jungle Software, wydanym przez Noodlecake Games. Zabawa obejmuje tryby single i multiplayer, tworzymy świat (generowany losowo) i wraz z naszym bohaterem robimy wszystko, co tylko nam do głowy przyjdzie 🙂 Kopiemy, budujemy, łowimy ryby, ujeżdżamy osiołki… Obłęd! 😀

Przede wszystkim miło, że nowość (wcześniej dostępna na iOS) jest darmowa. Są co prawda mikropłatności a konkretnie możliwość zakupu specjalnych kryształków, które np. przyspieszają crafting albo pozwalają wygenerować stół do craftingu w dowolnym miejscu (w normalnych warunkach trzeba się cofnąć do portalu, ale wystarczy nosić stół ze sobą). Nie dostajemy żadnej głównej misji, po prostu musimy wydobywać surowce i tworzyć z nich budynki, kopalnie, różne sprzęty itd. Jest tu tak wiele przedmiotów, że trudno wszystko ogarnąć, ale opowiem pokrótce, co mnie zaciekawiło najbardziej.
Przede wszystkim, żeby tworzyć nowe rzeczy, musimy zdobywać doświadczenie i uzyskiwać awans na wyższy poziom w majsterkowaniu – wówczas na naszym stole możemy tworzyć bardziej zaawansowane konstrukcje.
Kolejna sprawa to fajne przedmioty i możliwości – rozpalanie ogniska, ujeżdżanie osiołka itd. – nie znajdziecie tego w Minecraft ani Terrarii na Waszych smartfonach, jest w The Blockheads. Pogoda – tutaj naprawdę ma wpływ na naszego bohatera! Jeśli idziecie na północ, musicie ubrać się grubo, bo nasz bohater może się przeziębić! A skoro o północy mowa, można zajść aż na biegun północny, albo ustawić 300 klocków w górę i trafić… w przestrzeń kosmiczną!
Gra wygląda fajnie, choć wolałbym w niej sterowanie w stylu podobnym do Terrarii – na ten moment po prostu wyznaczamy miejsca gdzie ma iść bohater i co ma robić, więc trzeba się przyzwyczaić. Polecam zdecydowanie!

 

Wymaga Androida: 2.2+

Kategoria: Przygodowe, RPG

Rozmiar: 62MB