Wiele darmowych gier w sklepie Google Play wydaje się jakby była robiona na odwal się, jednak czasem po dogłębnym spenetrowaniu strony można odnaleźć prawdziwe perełki, przy których od razu widać, że autor ma duszę artysty i zrobił grę z sercem. Taką produkcją jest Super Bit Adventure.

Super-Bit-Adventure-APK-potworki

Staroszkolny RPG, w którym sterujemy naszym bohaterem i przemierzamy lochy i podziemia w poszukiwaniu skarbów, pełne potężnych bossów oraz magicznych przedmiotów, które pozwolą nam się stać potężnymi. Grafika w 2D jest dość prosta, lecz myślę, że nie o to chodzi, gdyż całą kwintesencją jest klimat i przyjemność z przemierzania kolejnych poziomów i zdobywania coraz to lepszych przedmiotów. Osobiście mógłbym to porównać nawet do kultowej gry Diablo 2 na PC. Zaczynamy w miasteczku gdzie mamy różnych NPC u których możemy zakupić przedmioty, zdobyć zadania czy też… łowić ryby.

char adventure char frostslime

Na początku czekają nas walki z zielonymi glutami, ale jako, że mamy strasznie słaby sprzęt, to szybko giniemy. Wracamy do miasta, kupujemy co damy radę i ruszamy dalej. Po drodze spotkamy coraz silniejsze bestie, skrzynie ze skarbami itp. Wszystko to co najlepszego w tego typu grach. Sterowanie jest wygodne, a Super Bit Adventure daje sporą frajdę. Polecam, bo to prawdziwa perła wśród tego typu tytułów.

 

Wymaga wersja Androida: 2.3.3 lub wyższa
Rozmiar: 89 MB