Zdecydowanie nie przypadł mi do gustu pomysł wyparcia starej, dobrej skrzynki smsowej Googlowym Hangouts. Moim zdaniem łączenie krótkich wiadomości wysyłanych na numery komórkowe z chatem, który odbywa się online, nie jest trafioną ideą giganta z Mountain View. Zainstalowałem zatem alternatywę tych samych twórców – Chatale szybko zorientowałem się, że w sieci jest znacznie ciekawsza skrzynka smsowa, dostępna kompletnie za darmo i to nią chciałbym Wam dziś polecić. Poznajcie QKSMS 🙂

Już przy pierwszym kontakcie w oczy rzuca się schludny, minimalistyczny design, oparty na stylu material design – wytycznych Google dotyczących sposobu funkcjonowania i wyglądu programów przeznaczonych przede wszystkim na urządzenia działające pod kontrolą nowego Androida 5.0 Lollipop. Szata graficzna nie jest jednak jedynym, urzekającym prostotą elementem QKSMS, gdyż równie banalne są funkcje apki – bez niepotrzebnych wodotrysków. Lista konwersacji jak i okno rozmowy są bardzo przejrzyste, jak we wcześniejszych wersjach skrzynki SMS (lub podobnych aplikacjach typu Whatsapp). Dochodzi do tego tryb nocny, który możemy ręcznie włączyć, gdy zacznie nas razić ekran, wsparcie dla MMS i 19 wersji kolorystycznych interfejsu do wyboru, oraz moja ulubiona funkcja – wyskakujące na wierzch okienko szybkiej odpowiedzi na SMS, gdy przyjdzie do nas wiadomość.

QKSMS jest aplikacją dostępną w całości za darmo i bez reklam. Za pomocą mikropłatności możemy sobie jednak dokupić funkcję automatycznego przechodzenia stylu do trybu nocnego o zdefiniowanej porze, oraz dostęp do ponad 150 kolorów interfejsu.

Wymaga systemu: Android 4.0.3+
Rozmiar: 4,4MB