Ostatnio trwa jakaś szczęśliwa passa fajnych gier. Dziś bowiem z rana trafiłem na spokrewnioną z Leaping Legend układankę fabularną z elementami RPG, Horde of Heroes, która z miejsca skradła moje serce. Jest to czwarta wydana w ostatnim czasie nowość od Noodlecake i tym razem przeniesie nas do mrocznych czasów średniowiecza, gdzie w pewnej przyjemnej krainie zaczęły dziać się dziwy i musimy coś na to zaradzić. Wcielamy się w szefa pikselowej szajki najemników.

Czekają na nas setki misji, w których na zasadach turowych i z wykorzystaniem systemu łączenia kolorowych klocków będziemy toczyli walkę z naćpanymi królikami i innymi wesołymi mieszkańcami lasu. Nie wieje jednak nudą, bowiem wspomnianych klocków jest wiele typów, są i specjalne powodujące wybuchy, super zaklęcia itd. Musimy się naturalnie także bronić a wszystko po to, by ostatecznie zebrać za wygraną kasę, punkty doświadczenia i kuferki pełne fajnych przedmiotów. Nasza główna postać jest bowiem nieco jak bohater RPG – musimy jej ulepszać staty, zmieniać zbroję i mieczyk, pozyskiwać eliksiry itd.
Horde of Heroes pełna jest humoru, co w powiązaniu z pikselową grafiką spowodowało u mnie uczucie nostalgii i chęć powrotu do czasów, gdy właśnie takie tytuły zajmowały mi całe wieczory. Zachęcam zatem do zagrania i poczucia tego uczucia 🙂

 

Wymaga Androida: 4.0+

Kategoria: Układanki, RPG

Rozmiar: 29 MB