Pierwsza część gry Puzzle Craft od polskiego studio ATGames okazała się nieoczekiwanie sporym sukcesem, oraz zyskała sporą popularność, głównie dzięki swojej prostocie i wciągającemu gameplayowi. Po ponad dwóch latach doczekaliśmy się jej kontynuacji, ale czy jest ona równie warta uwagi?

Puzzle Craft 2 to gra strategiczna, w której jako odkrywca lądujemy na pewnym lądzie i zakładamy naszą pierwszą osadę. Nadajemy jej nazwę, zbieramy surowce do budowy nowych budynków jak np. kopalnie, warsztat, domy mieszkalne. W pierwszej części zakładaliśmy tylko wioskę na jednym obszarze, w części drugiej, co jest nowością, możemy ruszyć w głąb lądu w poszukiwaniu nowych miejsc do zaludnienia, jak się okazuje, dość sporej wyspy. Zbieranie surowców wygląda dokładnie tak jak w pierwowzorze, a więc jest to mini gierka polegająca na łączeniu co najmniej 3 klocków tego samego typu. Oczywiście w drugiej części dodano więcej narzędzi, więcej surowców, więcej budynków. Jednak czy gra wciąga jak jej prekursor? Zdecydowanie tak, jest to nadal świetna produkcja, przy której spędzimy miłe godziny na łączeniu ze sobą zboża, kur, świń, srebra itd. Szkoda czasu na rozpisywanie się, jeśli podobała wam się część pierwsza to polecam kontynuację z czystym sumieniem, ściągajcie i grajcie bo warto.  A tymczasem czekam na nowe świetne gry studia ATGames.

Na koniec dodam, że cała produkcja jest w pełnej polskiej wersji językowej, a mikropłatności oczywiście są, lecz nie wpływają znacząco na przebieg rozgrywki. Jedynie gdy skończą nam się wirtualne pieniądze na możliwość dalszego zbierania upraw i surowców, będziemy musieli trochę poczekać na przypływ gotówki.

Wymagana wersja Androida: 4.0.3 lub wyższa
Rozmiar: ok. 85MB