Przy okazji pojawiania się na Androida coraz częściej gier przeniesionych z PC-tów – np. serii Baldur’s Gate, GTA, czy Transport Tycoon, zamarzył mi się ulubiony RPG z dawnych lat – Sacred. Choć go nie uświadczymy póki co na naszą platformę, od groma jest przecież doskonałych gier fabularnych w Google Play. Niedawno do tego grona dołączył także Dawn of Warriors, który moją sympatię zyskał już przed pobraniem, samym faktem, że jest w pełni darmowy i od wersji płatnej różni go tylko fakt wyświetlania reklam (cieniutki pasek!) i brak kilku bonusowych postaci do wyboru (w wersji bezpłatnej i tak jest… ponad 100!).

To co od początku mi się również spodobało, to pełna wolność w poruszaniu się po rozległym świecie. Choć są wątki główne i poboczne, możemy je odłożyć na później i zamiast tego szukać skarbów ukrytych w skrzyniach, handlować z naprawdę sporą liczbą sprzedawców różnych towarów, albo walczyć z przeciwnikami. W każdym z tych aspektów jest widoczne ogromne urozmaicenie. Typów skarbów jest sporo, zawartość skrzyń, misek, półmisek, czy wazonów – zawsze inna i odmiennie obfita, natomiast handlarze posiadają niesamowite ilości towarów. Mój umysł tego nie ogarniał, śmiem podejrzewać, że mieczy, łuków, noży, pistoletów, katan itd. jest paręset. Do tego eliksiry, księgi, klucze, amulety… po prostu bajka!
Z ciekawych liczb warto przytoczyć ponad 160 typów przeciwników, ponad 50 umiejętności, które możemy nabyć i 144 postaci, które możemy zaprosić jako partnerów. Na tle innych gier, Dawn of Warriors wyróżnia się także dodatkowymi trybami urozmaicającymi rozgrywkę – np. łapanie poszukiwanych rzezimieszków, uczestniczenie w zakładach itp. Zachęcam zdecydowanie do samodzielnej eksploracji możliwości tej produkcji!

 

Wymaga Androida: 2.3.3+

Kategoria: RPG

Rozmiar: 21 MB