Wracamy po naszym małym weekendzie kwietniowym z powrotem z wpisami i tym razem chcielibyśmy polecić Wam ciekawą strategię turową Dice Heroes, której cały sekret skrywany jest w tytule. Przyzwyczajeni do toczenia walk różnej maści rycerzami i potworkami, w tym wypadku będziemy musieli się przyzwyczaić do niecodziennego walczenia… kośćmi do gry. To właśnie sześciany o ludzkich cechach będziemy wysyłać do boju, ulepszać i szkolić.

Zabawa rozgrywa się w Kościogrodzie, którego niektóre obszary – podobnie jak na Ukrainie – postanowiły się odseparować od państwa i ogłosić niepodległość. Skończyło się podobnie jak u naszych południowo-wschodnich sąsiadów rozlewem krwi, a naszą misją jest przywrócenie pokoju. Z początku mamy do dyspozycji tylko jednego bohatera, którym zajmujemy się trochę jak w grach RPG – przydzielamy mu zdolności, dajemy miecz i zbroję, mamy też możliwość – co jest bardzo fajne – ustawić umiejętności na poszczególnych ściankach kostki. W czasie walki bowiem, każdy ruch polega na losowaniu i wówczas możemy mieć nadzieję, że próba ataku faktycznie zakończy się atakiem a nie obroną, a w przypadku agresji przeciwnika uda się nam uniknąć obrażeń.

Mamy 4 klasy postaci – maga, kleryka, wojownika i łucznika, każdy posiada inne zdolności, które będziemy wykorzystywali podczas walk w 42 lokacjach. Twórcy wprowadzili w jednej z ostatnich aktualizacji nawet możliwości craftingu, zbierania przedmiotów z zabitych rywali, oraz eliksiry.
Dice Heroes jest utrzymane w pikselowych klimatach i jest grą bardzo lekką – ma tylko 3,4 MB, więc jeśli nie dysponujecie najnowszym sprzętem a lubicie strategie, to z pewnością zwrócicie na to uwagę. Mnie wciągnęła – zachęcam zatem do zabawy 😉

 

Wymaga Androida: 2.2+

Rozmiar: 3,4MB

Dice-Heroes-APK-photo