Życie studenta nie jest usłane różami. Choć słyszy się od kumpli o legendarnych melanżach w akademiku i tego typu mile spędzanych chwilach, rzeczywistość tworzą także wykłady (nieraz wybitnie nudne), kolokwia, egzaminy, laboratoria wiążące się z obowiązkiem przygotowania sprawozdań i inne zdarzenia, których rozrywką raczej nazwać nie można. Choć sam mam to już za sobą, myślę, że Wam przyda się w takiej sytuacji apka od polskich studentów – Schedule XD – która jest organizerem czasu i okaże się pomocna z pewnością także uczniom gimnazjów czy liceów. Program dostępny jest za darmo i bez reklam w polskiej wersji językowej.

Cała istota Schedule XD sprowadza się do zarządzania czasem w czasie i po zajęciach. Możemy wprowadzić swoje plany lekcji i wykładów, a w czasie ich trwania obserwować ile czasu pozostało do końca, jakie zajęcia będą następne itd. Do tego dochodzą także inne przydatne funkcje – zapisywanie notatek-przypomnień np. o zadaniach domowych, dodawanie wydarzeń, które można nawet eksportować do kalendarza Google (co jest pomocne bo przecież nie ma wersji desktopowej programu Schedule XD), albo przesyłania kumplom planu zajęć przez bluetooth, by ci nie musieli tworzyć go od nowa. Nasze dane możemy przechowywać także w chmurze Google Drive i synchronizować je w przypadku wykorzystywania apki na kilku urządzeniach.

Funkcjonalności jest oczywiście jeszcze trochę więcej, warto więc się z nimi zapoznać.
Od strony wizualnej program prezentuje się schludnie, minimalistycznie. Są 3 motywy kolorystyczne do wyboru, a ponadto 4 widgety. Plusem jest poza tym fakt, że aplikacja najważniejsze dane wyświetla na jej głównym ekranie , zaraz po uruchomieniu. Nie trzeba więc wiele wysiłku, by znaleźć to, co nas interesuje. Jeśli więc chcecie mieć porządek ze sprawami uczniowskimi i studencki, wart pobrać ten mały program 🙂 Polecam!

Wymaga Androida: 2.3.3 lub wyższy

Kategoria: Edukacja, Użytkowe

Rozmiar: 5,3 MB