Wakacje tuż tuż, więc z pewnością większość z Was będzie miała okazję wykorzystać aparaty w smartfonach do uwiecznienia ciekawych widoków i miłych chwil 🙂 Nie każda komórka nadaje się jednak do robienia fajnych fotek i wówczas z pomocą przychodzą licznie dostępne w Google Play apki do retuszu, bądź wzbogacenia zdjęć i funkcji aparatu. I właśnie jeden z takich programów dziś Wam chcemy zaprezentować – to PowerCam – hit z iOS, który pozwoli Wam zrobić piękną panoramę, kolaż z kilku obrazków, ciekawe ujęcia z efektem tilt-shift czy przeróbkę w stylu sepii, szkicu, albo innego z dziesiątek efektów. Program jest w 100% darmowych a kolejne aktualizacje przynoszą nowe możliwości. Warto więc pobrać PowerCam właśnie teraz, gdy będzie najwięcej okazji do wypróbowania go.

Zbiór funkcji zaczyna się właśnie od wspomnianych wcześniej filtrów, których jest naprawdę sporo – efekt starości nazwany tu 1839, negatyw, fajnie wyglądający styl japoński z delikatnym wyblaknięciem kolorów i inne dostępne są za pomocą jednego kliknięcia. Opcja z wykrywaniem twarzy to kolejny moduł, który pozwoli telefonowi zrobić zdjęcie, gdy wykryje wszystkie twarze w obszarze obiektywu – przydatne zwłaszcza przy fotografowaniu ruchliwych dzieci, które nie potrafią stać w miejscu zbyt długo 😀 Tryb panoramy możemy wykorzystać do uwiecznienia szerokiego widoku, poprzez wolne przesuwanie smartfonu w boku (w tym czasie telefon będzie wykonywał kolejne klatki). Kiedy już odpowiednio obrobimy nasze focie, możemy połączyć je w pomysłowy kolaż i np. przesłać znajomym lub na facebooka.
Ogólnie pozytywnie oceniam tą aplikację, bo posiada wiele wbudowanych funkcji i nie potrzeba pobierać specjalnie jednego programu od panoram, innego od efektów itd.