Śmiało mogę powiedzieć, że muzyka jest najpopularniejszym hobby na świecie, zgodzicie się, prawda? Wpisujemy ją w zainteresowania podczas rejestracji na różnych forach, facebooku, pojawia się i w CV i stanowi ważny element naszego życia. Odpręża nas po dniu ciężkiej pracy, zbliża do innych ludzi o podobnym guście i dodaje nowych rozrywek związanych np. z wyjazdem na koncert. Prawie każdy ma jakiś ulubiony styl muzyczny i lubi mieć przy sobie przynajmniej te najfajniejsze utwory i tak jak do niedawna najpopularniejsze były walkmany, discmany i empetrójki, tak obecnie wielu korzysta z odtwarzaczy w smartfonach. Dziś chciałbym polecić Wam NRG Player, który jest zdecydowanie jednym z najlepszych programów (dla wielu najlepszym) do słuchania muzyki i dzięki uprzejmości NRG Mobile Software mamy dla Was aż 5 kodów do pełnej wersji apki! Zachęcam do przeczytania recenzji i wzięcia udziału w konkursie 🙂

nrgplayer-konkurs

 O tym, że domyślne odtwarzacze w Androidzie są słabe chyba mówić za wiele nie trzeba. Może to ja mam pecha, ale ani w LG GT540, ani w ZTE Blade, ani Xperii Neo V ani nawet Samsungu Galaxy S+ nie uświadczyłem porządnego mp3 playera i zdany byłem na dodatkowe aplikacje, a te nierzadko kosztują sporo kasy. NRG Player dostępny jest w wersji trial (10 dniowej) i pełnej, kosztującej 16zł – obie są po polsku. Główną funkcją aplikacji jest oczywiście odtwarzanie muzyki i co ważne, wgrywając na kartę pamięci pliki nie musicie się martwić o format utworów, bo program odtwarza poza mp3, mp4 i wav także formaty flac, ogg, 3gp, ota, aac i wiele innych, dzięki czemu jest w swojej kategorii niezłym kombajnem 🙂 A kiedy już wgramy piosenki  i będziemy je chcieli odtworzyć, warto zadbać o odpowiednią barwę dźwięku i ustawienia korektora, który jest tu rozbudowany i oferuje nie tylko gotowe schematy (rock, pop, techno itd.), ale pozwala także na tworzenie własnych ustawień oraz zapisywanie ich.
NRG-Player-music-player-5

Rozbudowany korektor graficzny to duża zaleta NRG Player’a.
Możemy w nim nawet podbijać basy i soprany.

Na spory plus trzeba zaliczyć także wygodne playlisty podzielone na kategorie pliki, utwory, albumy, wykonawcy i pliki w chmurze. Ta ostatnia funkcja powiązana jest z możliwością przechowywania mp3 w serwisie 4shared. Przyznam, że choć sam wolę trzymać swoje pliki w pamięci telefonu, to opcja z chmurą jest ciekawą alternatywą dla osób, które używają NRG Player np. w smartfonie i tablecie, albo dbają o miejsce na karcie pamięci.
Kiedy już stworzymy swoje playlisty, ustawimy korektor i włączymy muzykę, warto skorzystać z wbudowanych w program widżetów do wygodnego kontrolowania odtwarzania, albo możemy zajrzeć do paska powiadomień, w którym również możemy sterować player’em (funkcja pojawiła się w najnowszej wersji 1.1.2a). Osoby lubiące słuchać ulubionych utworów przed snem pewnie zainteresują się ponadto funkcją wyłącznika czasowego, który tu również uświadczymy i już nigdy więcej nie wydoicie baterii w łóżku, z słuchawkami na uszach 🙂
I tu pora na zadanie konkursowe, ukryte w treści wpisu co byście przynajmniej przeczytali te moje wypociny i nie poszły na marne 😀 A zadanie jest proste – napisz jaki gatunek muzyki preferujesz i jakich masz ulubionych wykonawców; odpowiedź wyślij mailem na adres – info[małpa]droidek.pl. Czas do środy do 23.59; 1 osoba – 1 zgłoszenie, a 5 losowych  zwycięzców ogłosimy w czwartek i nagrodzimy wersjami pełnymi aplikacji. Gust muzyczny i nasze osobiste preferencje nie będą miały żadnego wpływu na wybór zwycięzców 🙂
A wracając do tematu program wyróżnia się pozytywnie możliwością zmiany kolorów interfejsu, dzięki czemu każdy może słuchać ulubionych piosenek odtwarzaczem w ulubionych barwach.
NRG-Player-music-player-9

Nie lubisz butelkowej zieleni, khaki i ecru? Zmień kolor na
kawę z mlekiem albo majtkowy róż!

NRG Player posiada jeszcze sporo pomniejszych funkcji, jak np. oceniania utworów (wygodne i łatwe), co pozwala później wybieranie tylko tego, co najbardziej nam odpowiada, tagowanie piosenek (IDv3) i tak dalej.

W mojej ocenie program jest wart swojej ceny a dzięki wielu funkcjom wyróżnia się na tle konkurencji, choć jest sporo innych programów tego typu. Zachęcam do wypróbowania wersji trial i zakupu pełnej wersji, no chyba że wygracie ją w naszym konkursie, zachęcam do udziału!

 

Kategoria: Muzyka i dźwięki

Rozmiar i wersja Androida zależą od urządzenia.