Wśród znajomych, na forach, czy nawet w CV, które czasami zdarzało mi się przeglądać, zauważyłam, że najczęściej wskazywanym zainteresowaniem jest muzyka i filmy. Sama też uwielbiam słuchać ulubionych artystów i oglądać wybrane kinowe produkcje. Dlatego szukałam apki na Androida, która będzie umożliwiała i słuchanie i oglądanie, a przede wszystkim będzie darmowa. Pełno jest bowiem doskonałych płatnych programów, są naturalnie i darmowe, ale trafiłam na naprawdę dobry odtwarzacz do wszystkiego – MediaMonkey Beta. Mimo, że znajduje się w fazie testowej, oferuje całkiem sporo i choć do ideału jeszcze brakuje, to i tak spełnia większość moich potrzeb. Nie zastanawiając się długo, pobrałam go i w mig rozpoczęło się skanowanie pamięci w poszukiwaniu plików multimedialnych. W międzyczasie przyjrzałam się różnym dostępnym funkcjom i wszystko stało się jasne.

media monkey odtwarzacz darmowy muzyczny android

MediaMonkey Beta jest naprawdę uniwersalny. Poza muzyką i filmami pozwala na odtwarzanie podkastów (to takie audycje nadawane w podobny sposób jak RSS, polski katalog znajdziecie tutaj) i audiobooków. Wszystko to jest ładnie katalogowane i dostępne z poziomu głównego menu. Wygodnie możemy wybierać wykonawców, konkretne płyty i gatunki, a także edytować tagi IDv3. Apka posiada funkcję synchronizacji ze swoim Windowsowym odpowiednikiem i dzięki UPnP/DLNA możemy sobie nawet przesyłać pliki z kompa na komórkę, bezprzewodowo. Przyznam jednak szczerze, że zabrakło mi pewnego istotnego modułu – korektora (equalizera), którym mogłabym podbić basy. W – przykładowo – utworze “Plamy na Słońcu” Kazika Staszewskiego, gdzie gitara basowa jest chyba najistotniejszym instrumentem, zupełnie jej nie słychać. Ale wierzę, że w wersji “gotowej” korektor już się znajdzie.
Jeśli chodzi o samo odtwarzanie, wygodę użytkowania i interfejs programu, to jestem na tak. MediaMonkey Beta wygląda przejrzyście i jest banalny do opanowania. Jeśli więc szukacie darmowej apki do słuchania muzyki, oglądania filmów itd., to ta aplikacja jest dobrym wyborem 🙂 Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.2 i wyższy

Kategoria: Muzyka i dźwięki

Rozmiar: 2.2MB