Kiedy prawie 4 lata temu wydano pierwszą wersję Minecrafta na komputery, pewnie niewielu sądziło, że wkrótce świat dopadnie prawdziwe uzależnienie od pikselowej, mocno kanciatej gry od Mojangu i ludzie będą wydobywali węgiel i budowali chatki nawet siedząc w toalecie. Pojawiły się oczywiście koszulki ze Steve’m i Creeperami i masa stron, poradników i modów. Niektórym z Was być może znudziło się już stawianie kolejnych domów i przeczesywanie jaskiń i chcielibyści poznać coś nowego, w podobnych klimatach. Znalazłam taką grę w Google Play – to Growtopia i na razie nie jest popularna bo ma pobrań zaledwie z przedziału 1-5 tysięcy. Jest w niej crafting, tworzenie przedmiotów, łączenie np. sadzonek do otrzymania nowych gatunków i rozbudowany tryb współpracy z innymi graczami z całego świata.

Na pierwszy rzut oka, jest to taki dwuwymiarowy Minecraft z widokiem jak w Super Mario. Nic w tym dziwnego, świat i sposób poruszania się są takie same jak w popularnej produkcji o wąsatym hydrauliku. Zabawę najlepiej zacząć od zwiedzania mapki i wydobywania surowców, co przypomina trochę Gem Minera. Będziemy więc zbierali surowce i przedmioty i budowali z nich chatkę, ogród, oraz co tylko przyjdzie nam do głowy. Bardzo fajnie, że grę wzbogaca wiele elementów wyposażenia, jak krzesła, odbiorniki radiowe, czy nawet muszle klozetowe. Możemy dzięki temu zaaranżować wnętrze naszego gniazdka lepiej niż w w innych, podobnych grach. Dodatkowo jeśli nie będziemy w stanie czegoś sami wytworzyć, możemy udać się do sklepiku i kupić co trzeba. Walutę dostępną w Growtopii zarabia się poprzez granie i nie ma potrzeby kupowania jej za prawdziwe pieniądze.

Rzecz dzieje się online więc musimy mieć aktywne połączenie internetowe. Jeśli chcemy, możemy utworzyć własny świat i grać w nim ze znajomymi, lub dołączyć do jednego z wielu już dostępnych. Są one pełne surowców, poziomów i przede wszystkim ogromnych możliwości, które tylko czekają, aż je wykorzystamy. Nie jest to jednak tylko sielanka, bo możemy utopić się w lawie lub dostać po zębach od innych graczy, ale ze względu na tryb kooperacji raczej się takie rzeczy nie zdarzają i sama też nie miałam przykrych sytuacji. Osobiście jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy tej gry i już teraz moja opinia jest bardzo dobra, choć z początku miałam problemy, żeby zrozumieć o co chodzi. Pewnie też będziecie mieli trochę wątpliwości, ale sami zobaczycie, że to naprawdę fajna i wciągająca zabawa MMORPG MMO Growtopia Growtopia wciągająca mieszanka Minecrafta z Super Mario

Wymaga Androida: 2.1+

Rozmiar: 13MB