Kojarzycie z bajek taką historyjkę o kotku, który uciekł właścicielce na drzewo i z interwencją musiała przyjechać straż pożarna, której dzielna brygada uratowała futrzaka? Taka akcja to jeszcze nic w porównaniu z odbiciem kota porwanego przez kosmitów, a takie właśnie zadanie stawia przed Tobą nowa gra polskiego studia Gamelion – Monster Shooter, dostępna od wczoraj na Androida. Dotychczas palić, wysadzać w powietrze i razić prądem ufoludki mogli tylko posiadacze ajfonów, a teraz ta niebywała przyjemność mszczenia się dostępna jest także dla nas. Produkcja reprezentuje gatunek dual-stick shooterów i śmiało mogę już w tym krótkim wstępie przyznać, że jest prawdopodobnie najlepszą grą w swoim typie dostępną w Markecie, a zdecydowanie bezkonkurencyjną spośród darmowych.

Co za tym przemawia? Dynamiczna akcja, od której nie będziesz mógł się oderwać nawet idąc do toalety, genialnie wykonane, szczegółowe i klimatyczne grafiki i fenomenalne efekty wybuchów, rozbryzgującej się krwi czy wystrzałów z broni. Jeśli z jakiegoś powodu ostatnie zdanie nie zachęciło Was jeszcze do zainstalowania Monster Shootera, zerknijcie na screeny pod tym wpisem i chyba nie powinniście mieć już wątpliwości, że warto wypróbować ten tytuł.
Twórcy przygotowali dla Was fabułę osadzoną w 3 realiach na które składa się 30 etapów,  w których bohaterskim potworkiem imieniem DumDum będziesz niszczył kolejne fale przeciwników. Boisz się UFO? Głowa do góry, do dyspozycji będziesz miał wyrafinowany arsenał, składający się  między innymi ze strzelby, karabinów plazmowych, granatów, diabelsko ostrych tarcz i bomb atomowych. Brzmi imponująco i z pewnością dodaje otuchy przed wyruszeniem na kolejną ciężką misję 😀
Wraz ze zdobywaniem doświadczenia, do Twojej dyspozycji będą kolejne bronie, którymi będziesz mógł się pochwalić przed kumplami ze szkolnej ławy, za pośrednictwem usługi Open Feint. A jeśli to, co oferuje gra to wciąż za mało, możesz liczyć na aktualizacje przynoszące nowe poziomy i przeciwników – producent zapewnia o nich na łamach Android Marketu.
Osobiście przyznam, że w tak dobrą grę, w której palce maczali Polacy jeszcze nie grałam i trzymam kciuki za sukces naszych rodaków 🙂

 

Link do pobrania .apk
//slideme.org/application/ms