World of Goo to logiczno-zręcznościowa gra. Naszym zadaniem jest budowanie rozmaitych konstrukcji z kulek galaretowatej mazi, w czym nieustannie przeszkadza nam grawitacja oraz inne prawa fizyki. World of Goo podbiło serca użytkowników na całym świecie swoją prostotą rozgrywki oraz bardzo wysoką grywalnością.

Gracz ma do dyspozycji ograniczoną liczbę czarnych kulek, które są łącznikami i spoiwem konstrukcji. Czasami musimy zbudować most nad przełęczą, a czasem wysoką na kilka metrów wieżą. Najważniejsze jednak, abyśmy pamiętali o głównych zasadach fizyki (a konkretnie o prawach ciążenia). Musimy dobrze zaplanować konstrukcję. W przeciwnym wypadku wszystkie nasze gluty i szlam znajdą się na ziemi…

Grafika World of Goo przedstawia się dosyć ładnie. Całość uzupełnia świetna oprawa dźwiękowa, która świetnie wpisuje się w luźną tematykę aplikacji. Wszystko tworzy zgraną całość.

Poziom trudności World of Goo jest zwiększany stopniowo, dzięki czemu niepotrzebny jest tutorial. W razie kłopotów mamy do dyspozycji podpowiedź, która pomoże w przejściu etapu.

Jeśli lubisz niebanalne gry wymagające główkowania, to World of Goo na pewno Ci się spodoba!