W czasach, kiedy nie było jeszcze odtwarzaczy mp3, równie popularnym wynalazkiem były walkmany, w większości przypadków wyposażone w odbiornik radiowy. Z biegiem czasu w możliwość słuchania ulubionych stacji FM uzbrojono telefony komórkowe i także każdy smartfon z Androidem posiada taką funkcję. Jeśli jednak jest to dla Was za mało, możecie dodatkowo wyposażyć zielonego robocika w apkę Scrobble FM beta polskiego autorstwa. Poza tym, że umożliwi Wam ona odsłuchanie wielu popularnych i mniej znanych stacji radiowych, posiada także dodatkowe, przydatne funkcje.

Pierwszą z nich jest radiobudzik, który o jakiejś paskudnej, porannej godzinie, na siłę zbudzi nas z przyjemnego snu komercyjną, popową piosenką. W sumie jest to i tak chyba lepsze od większości wbudowanych w telefon dzwonków^^
Druga sprawa tyczy się słuchania muzyki wieczorem, przed snem. Jeśli obawiamy się, że uśniemy z włączoną muzyką i program wydoi naszą baterię, lub co gorzej – pieniądze, możemy ustawić timer, który sam w określonej chwili wyłączy aplikację. A odnośnie pieniędzy – możemy korzystać tylko z wifi i wówczas nic nie zapłacimy za transmisję danych, jak w przypadku połączeń 3G. Wyjątkiem jest tu radiobudzik, który włącza się z połączeniem sieci komórkowej nawet, gdy włączone jest tylko wifi.
Trzecia ważna funkcja to scrobblowanie piosenek na last.fm – przydatne, gdy korzystamy z tego udogodnienia także w komputerze.
Oto niektóre ze stacji radiowych, których możecie posłuchać w  Scrobble FM beta:
Eska, Eska Rock, Eska Extreme, AntyRadio, Radio Zet, RMF FM, OpenFM, Polska Stacja, Planeta FM, Roxy FM, TOK FM, Złote Przeboje, Polskie Radio, Jedynka, Dwójka, Trójka, Radiofonia, Radio Bajka, Kontestacja, Rozgłośnie Polonijne i wiele innych.

Nie zabrakło także wbudowanego w aplikację equalizera.

Jeśli ktoś boi się o przekroczenie swojego pakietu internetowego to z poziomu ustawień aplikacji istnieje możliwość zablokowania odtwarzania stacji radiowych przez łącze komórkowego. Wyjątkiem jest budzik, który zagra nawet gdy mamy zaznaczoną opcję “tylko WIFI”.

Polecam!

 

Wymaga Androida: Zależy od urządzenia

Kategoria: Muzyka i Dźwięki

Rozmiar: Zależy od urządzenia