Blady strach padł na użytkowników Internetu, kiedy okazało się, że wkrótce może zacząć obowiązywać w Polsce niechciane ACTA, które może doprowadzić do zamknięcia sporej części serwisów z downloadem, w tym także tych poświęconych muzyce. Póki jednak nic w prawie nie uległo zmianie, możemy się rozkoszować kolejnymi utworami pobieranymi w sieci. Dzięki polskiemu programiście Maciejowi Kominkowi, przyjemność tę ułatwi Wam program jego autorstwa- Amp3 Pobieraj Darmową Muzykę, umożliwiający wyszukiwanie piosenek w internetowych bazach, odsłuchiwanie ich online i pobieranie na kartę pamięci. Aplikacja ponadto obsługuje tagi IDv3 i nasz zbiór ściągniętych plików pozwala przeszukać np. na podstawie artysty czy albumu.

To jeszcze nie wszystko – użytkownicy dostają także możliwość oceniania utworów, by w przyszłości kierując się taką oceną móc przygotować sobie playlistę ulubionych piosenek. A jeśli już mówimy o faworyzowanych mp3, to i na to mamy funkcję dodawania do schowka najlepszych z pobranych tytułów. Choć to dopiero wersja 1.0.2, dostępne opcje już teraz wydają się wskazywać pozytywną przyszłość dla tej aplikacji. Ambitny autor nie zamierza ponadto spoczywać na laurach i planuje kolejne wersje programu wzbogacić o dodatkowe funkcjonalności związane z edycją plików i dodaniem tekstów piosenek, a także chce rozwijać silnik wyszukiwania, który i tak chodzi już teraz sprawnie. Jako kobiecie w oczy rzuciła mi się najpierw raczej kiepska oprawa graficzna, ale nie oceniajmy przecież książki po okładce 🙂 Zwłaszcza, że Amp3 posiada nawet wbudowany własny odtwarzacz i nie trzeba korzystać z czasem dość problematycznego streamingu z użyciem domyślnego odtwarzacza smartfona.
Jedno czego jednak nie mogę zrozumieć to brak języka polskiego w polskiej aplikacji- można przecież stworzyć 2 wersje programu, ew. w miarę doświadczenia jedną z kilkoma wersjami językowymi. Mam nadzieję, że pan Maciej zadba o rodaków i wkrótce każdy bez przeszkód będzie mógł używać jego programu 🙂