Pewnie zastanawiacie się teraz kim jest nyktofob? 😀 Też nie wiedziałem (mhehehehe), ale szukałem na potrzeby tego wpisu określenia osoby, która panicznie boi się ciemności i to właśnie rozwiązanie tej zagadki. Chyba nikt mi nie powie, że przebywanie samemu w ciemności jest przyjemne. We dwoje może być bardzo romantycznie, ale gdybyśmy sobie tak wyobrazili, że znajdujemy się w ciemnych jak 4 litery murzyna kanałach, pełnych wilgoci, trujących opadów, szczurów i innych niebezpiecznych stworzeń, to już się robi bardzo nieciekawie. Stąd też już w tytule odradziłem pobieranie gry Pixel Dungeon osobom, które boją się ciemności. Choć to przecież tylko zabawa na niby na ekranie telefonu, to w czasie szwędania się po kolejnych pomieszczeniach, cały czas odczuwa się niepokój, co się wyłoni zza zakrętu, wraz z każdym odsłanianym fragmentem planszy. Gra wciąż jest na etapie produkcyjnym ale jest w pełni grywalna i warta pobrania.

Brak tu jakichś wyszukanych questów, po prostu eksplorujemy lochy, zbieramy przedmioty i toczymy walki z pojawiającymi się co chwila stworzeniami oraz bossami. Starcia odbywają się turowo, więc możemy obrać sobie odpowiednią strategię i przykładowo najpierw osłabić wroga z dystansu (mamy łuk), a następnie dobić kastetem.
W naszym ekwipunku znajdziemy też prostą zbroję i pokarm, jednak w skrzyniach rozmieszczonych w różnych miejscach  skryte są bardzo ciekawe dodatki, jak eliksiry o różnych właściwościach, zaklęcia, które mogą np. wzmocnić naszą zbroję, pieniądze itd. Twórca póki co utworzył 10 poziomów, t.j. pięter, ale w związku z tym, że w wypadku śmierci nie da się wczytać gry od miejsca ostatniego zapisu, jest ona piekielnie trudna, więc i te 10 poziomów to bardzo wiele.
W podziemiach czekają na nas wspomniane niebezpieczeństwa – zwierzęta, trujące opary itd. i naprawdę trudno jest przeżyć – ja dotrwałem do drugiego piętra zaledwie 🙁
Niewątpliwymi atutemi Pixel Dungeon są ładna, pikselowa grafika i utrzymany klimat wilgotnego kanału. Minusem, póki co, jest brak ścieżki dźwiękowej i momentami denerwujące sterowanie. Poza tym jednak gra jest atrakcyjna i zachęcam do jej pobierania 🙂

 

Wymaga Androida: 2.2 i wyższy

Kategoria: RPG, Przygodowe

Rozmiar: 418 kB