Mogłoby się wydawać, że moda na Minecrafta powoli odeszła w cień, jednak produkt od Mojang wciąż cieszy się zainteresowaniem graczy z całego świata i również na Androida pojawiają się podobne gry (a poza tym mamy też oryginalny port). Na tej fali powstała ciekawa propozycja firmy Ruhler – Minicraft, polegająca na craftingu, jak jej słynna pecetowa kuzynka, jednak stylistyka przypomina bardziej Pokemony z przenośnych konsol typu GameBoy. Ciekawostką jest, że prawdziwym twórcą tej produkcji jest… Markus Persson – tak, twórca Minecrafta, który całą opisywaną dziś w naszym wpisie grę stworzył w ramach zawodów Ludum Dare w 48 godzin!  Gorąco zachęcamy do wypróbowania!

Minicraft-APK-gra-na-Androida-1-1

Mimo tak krótkiego czasu realizacji Minicrafta, rozgrywka nie odbiega szczególnie od tego co daje nam Minecraft, a można wręcz odnieść wrażenie, że jest po prostu trochę uboższą wersją na słabsze urządzenia, czy telefony. Podobieństw jest tu bardzo dużo – zabawa toczy się w trybie survivalu, odbywanym w automatycznie generowanym świecie, pełnym przerażających potworów, tajemniczych jaskiń i oczywiście nieskończonych materiałów budowlanych. Fajnie sprawy mają się z roślinami- rosną one bowiem jak w rzeczywistości i możemy sobie posadzić np. drzewko, zboże, czy kwiatki 🙂 Oczywiście uprawa, czy wydobywanie wcześniej wspomnianych surowców nie byłyby możliwe bez specjalistycznych narzędzi typu łopata czy kilof, które możemy utworzyć ze zdobytych wcześniej materiałów (to jest właśnie crafting).
Jest jednak także znacząca różnica w porównaniu do Minecrafta – mamy wyznaczony cel, którym jest zniszczenie  Powietrznego Czarnoksiężnika (Air Wizard).
Pewnie część z Was zastanawia się, czy w obliczu możliwej porażki dostępne są zapisy gry- owszem, są 3 sloty, w których w dowolnym momencie można utrwalić nasz postęp i kontynuować go w wolnej chwili. Z mankamentów muszę wspomnieć o nieciekawym sterowaniu, ale być może w miarę aktualizacji zostanie to poprawione. A tak? Mamy prawdziwą perełkę 🙂

Polecam pobieranie z Marketu, będziecie mieli wówczas na bieżąco aktualizacje.

Minicraft-APK-gra-na-Androida-screen

 

WYMAGA ANDROIDA: 2.2 lub nowszyego

 

DOWNLOAD

 

Link do gry w Android Market

//market.android.com/details?id=com.ruhl.minicraft

 

Link do pobrania .apk (300 KB)

//uploadmirrors.com/download/1J8MMJ3G/Minicraft_Ruhler__droidek.pl_.apk