Gdyby sięgnąć pamięcią ponad rok wstecz (może ktoś pamięta tamte zamierzchłe droidowe czasy?), to w naszym portalu przeprowadzana była ankieta w której pytaliśmy Was o ulubione gatunki gier. W czołówce, bodajże na drugim lub trzecim miejscu znalazły się RPG. Problem z nimi zazwyczaj był taki, że wymagały dużo pracy, a co się z tym wiąże, kosztów, przez co większość dobrych produkcji fabularnych zazwyczaj jest płatna i stosunkowo rzadko trafia się coś darmowego. Dla Droidy jednak nic trudnego i w każdym miesiącu co najmniej jedną, dwie tego typu gry opisujemy, więc kontynuując tę tradycję chciałbym polecić Wam dziś nowość od Shiny Box, zatytułowaną Dungeon Quest. Póki co jest to beta, ale grywalna i bardzo udana, więc warto pobrać i przetestować ją już teraz.

Dungeon-Quest-Android

Na ten moment dostępna jest tylko jedna klasa postaci – Mag, który posiada zdolności rzucania różnych czarów, których ma z czasem (jak i postaci) dojść i to sporo. Będziemy toczyli walki na trójwymiarowych planszach, w 100 etapach które generowane są losowo, a więc nigdy nie trafimy po raz drugi w to samo miejsce. Podobnie z przeciwnikami i przedmiotami, której pojawiają się tak samo losowo i nigdy nie wiadomo co znajdziemy np. w skrzyni. A przedmiotów do zebrania jest bardzo dużo i dodatkowo możemy rzucać na nie zaklęcia zwiększające parametry danego miecza czy magicznej laski. Przyda się to zwłaszcza w obliczu walk z bossami, a są w tej chwili 4 takie starcia w becie.
Gra wygląda bardzo fajnie w tym 3D i podobnie jest z grywalnością, choć zdarzają się drobne bugi. Za dwa miesiące ma się ukazać pełna wersja ale już teraz twórcy informują o wciąż dodawanych etapach, przedmiotach i funkcjonalnościach, więc może być naprawdę ciekawie 🙂 Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.2 lub wyższy

Kategoria:  RPG

Rozmiar: 20MB