Są różne czynniki wpływające na to, jak dana produkcja zostanie odebrana przez graczy. Jedni patrzą na grafikę, dla innych najważniejsza jest przyjemność z zabawy i jej długość, zaś jeszcze innym elementem jest swoboda dana przez twórców gry. To właśnie za wolność wyboru ludzie pokochali GTA czy Minecrafta, a na Androidzie np. The Sandbox i Growtopię. Ten drugi tytuł miał w pewnym sensie wypełnić lukę po pewnym niedostępnym wówczas hicie ze Steama, ale jak się okazało Terraria zawitała w końcu na iOS, Windows Phone i Androida. Kto nie kojarzy tej pozycji, to tak w skrócie – odkrywamy zakątki generowanej losowo mapki, zbieramy surowce, tworzymy z nich narzędzia i urządzenia itd. Jak w takim dwuwymiarowym Minecrafcie 🙂

Każdy świat jest unikatowy, a w nim wysokie góry, latające wyspy, czy głębokie jaskinie pełne drogocennych minerałów i potworków. Za pomocą posiadanych od początku zabawy narzędzi musimy wydobywać surowce a następnie przerabiać je na różne przedmioty, eliksiry itd. – łącznie jest ponad 200 przepisów, więc czeka nas długa przygoda 😀 Samych bloczków budowlanych jest blisko 30, więc możemy wedle gustu budować domki z kamienia, żelaza czy czegokolwiek innego, umeblować je, wystroić obrazami i oświetlić pochodniami, lampionami a nawet prostym żyrandolem.
Oprócz tego kreatywnego trybu, będziemy musieli zmierzyć się z zadaniami stricte survivalowymi, bowiem czaić się na nas będzie prawie 70 typów stworzeń, a do tego bossowie. Dla rozbudowania wątku przygodowego wprowadzono parunastu bohaterów typu NPC, których możemy w różnych miejscach spotkać, pogadać i zrekrutować do naszej ekipy. Już na początku poznajemy Dustina, który wytłumaczy nam podstawy i wprowadzi do rozgrywki. Ja jednak nie mogłem doczekać się grzebania w ziemi i w zasadzie dzięki prostocie sterowania itp. sami również nie powinniście mieć problemu z ogarnięciem zasad panujących w Terrarii.

Gra nie tylko świetnie, pikselowo wygląda, ale dzięki takim drobnostkom jak zmieniająca się pogoda czy ściemniający się wraz z nadejściem nocy obraz, wszystko to nabiera uroku i nie chce się odkładać telefonu. Minusem wersji darmowej jest wyskakujące co jakiś czas powiadomienie-prośba o zakup wersji pełnej, czyli bez tej notyfikacji, ale i w wersję darmową można grać spokojnie i z emocjami. Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.3+
Kategoria: Zręcznościowe, Przygodowe, RPG
Rozmiar: 38 MB