Nie jestem fanką matematyki, dlatego w odpowiedzi na wpis Maćka o grze Mental Maths, postanowiłam przygotować coś z moich klimatów i pewnie wielu z Was również się zainteresuje moją propozycją^^ Pod koniec wakacji, w drugiej połowie września pisaliśmy o Gamevil’owych Pokemonach – Monster WarlordLubię takie tytuły i dziś ukazała się podobna produkcja, łącząca elementy strategii i RPG. To Defender of Texel (D.O.T) od Mobage – było już o ich grach na Droidzie, więc pewnie kojarzycie tę firmę. W tym wypadku wcielimy się w mentora 9-osobowej grupy wojowników, którzy muszą ocalić 8-bitowy świat i żyjące w nim 3 nacje przed atakiem robotów z przyszłości. Ruszymy więc w naszą podróż ze stale zmieniającą się drużyną, stoczymy dziesiątki walk i zdobędziemy wiele skarbów. Po drodze czekają nas także specjalne zadania i walki z bossami. Jak sobie poradzimy w tym świecie zbudowanym z kwadracików?

Gra po uruchomieniu wymaga zalogowania do naszego konta Mobage (darmowe) lub Facebook i już po chwili możemy rozpocząć tutorial, który nauczy nas walki. Polega ona na zaznaczaniu 3 rzędów naszych wojowników (z 9-osobowej planszy), którzy będą mieli walczyć. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałam. Nasi wybrańcy będą na przemian walczyli w turowym starciu. Lepsze postaci możemy zdobywać głównie poprzez tworzenie ich ze szlachetnych kamieni oraz poprzez zakup. Na szczęście poprzez regularne logowanie i wypełnianie misji możemy zdobywać za darmo wspomniane “waluty”.

W grze znajdziemy parędziesiąt typów postaci dzielących się na klasy zależne od częstości występowania. Z początku będziemy mieli tylko popularnych bohaterów, z czasem rzadkich, a może i legendarne postaci. Możemy ich ze sobą mieszać i otrzymywać lepsze jednostki, wyposażać je w dodatkowe przedmioty (można zdobyć w walce), awansować na wyższe poziomy itd. Fabuła opiera się głównie na odwiedzaniu wskazanych na mapie lokacji, poznawania ich sekretów i walce. Raz po raz wieje monotonią, jednak mieszanie wojowników i ulepszanie ich, dążenie do jak najdoskonalszej 9-tki, bardzo zachęcało mnie do dalszej zabawy.
Gra chodziła u mnie trochę topornie ale być może to wina wymaganego stałego połączenia z internetem. Graficznie jest bardzo ładnie – typowo pikselowo i w moim guście. Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.3+

Kategoria:  RPG, Strategiczne

Rozmiar: 12MB