Jeśli śledzicie media związane z branżą gier komórkowych i przeglądarkowych, spotkaliście się być może z informacją o kłopotach firmy Zynga – twórców między innymi popularnego na Facebooku Farmville i Cityville. Największy wydawca popadł w finansowe tarapaty i zwalnia ponad pół tysiąca osób z biur na całym świecie, ale nie przeszkodziło to w stworzeniu i udostępnieniu nowej i to bardzo porządnej gryBattlestone. Produkcja jest dostępna za darmo na Androida i reprezentuje gatunek RPG, który w ostatnim czasie przeżywa drobny kryzys. Skoro już coś wyszło, nie mogłam tego przeoczyć i na dodatek nie zawiodłam się 🙂

Sporym wymaganiem apki jest aż 600MB w pamięci urządzenia oraz stałe połączenie z internetem. Będzie ono służyło do tworzenia drużyn z innymi graczami (możemy mieć takich towarzyszów dziesiątki), a poza tym czego można było się spodziewać po producencie gier online? 🙂 Battlestone przenosi nas do świata fantasy gdzie trzeba się będzie rozprawić z Władcą Próżni. Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, zabawa będzie na serio, a my korzystając z różnych kombinacji ciosów, których sukcesywnie będziemy się uczyli, będziemy niszczyli kolejnych wrogów, zarówno tych “sztucznych”, jak i realnych graczy z całego świata, co podniesie pozycję w rankingu i oczywiście przyniesie dodatkowe profity finansowe.
Oprócz samej ciekawej rozgrywki, sporym plusem produkcji jest piękna, trójwymiarowa grafika, która na niektórych planszach jest bardzo szczegółowa i o dziwo scenerie są dobrze zoptymalizowane bo nie zacinały na Maćkowym nie tak wypasionym SGS+, ani moim smartfonie. Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.3 lub wyższy

Kategoria: 

Rozmiar: 46MB