Pokolenie JP, HWDP (koniecznie z błędem) i innych metafizycznych, głębokich literowców, grające godzinami w piłkę nożną na ekranach monitorów, wieczorami podlewające drzewa w parku (tym co uprzednio wypili), jest w tych czasach bardzo zapracowane i zabiegane. Tak jak dorośli, tak i młodzież nie ma na nic czasu, więc któż by pomyślał, by te ulatniające się godziny spędzić nad zadaniami domowymi? Ekipa od serwisu Zadane.pl wpadła na świetny pomysł, by młodzież się bawiła, a ćwiczenia odrabiali za nie inni, bardziej ogarnięci. I tym sposobem powstał wspomniany serwis, a na wypadek, gdyby rodzice zarekwirowali kompa za słabe oceny, stworzono aplikację mobilną, co by dzieciaki mogły publikować pytania z zakresu dodawania liczb w zakresie od 1-10 także w takich sytuacjach awaryjnych. Myślicie, że nie spodobał mi się ten program? Wręcz przeciwnie, jest bardzo dobrze wykonany i śmiga pięknie. Tylko krew mnie zalewa, jak widzę pytanie 18-latka proszącego o napisanie po angielsku, w czasie present simple paru zdań opisujących dowolny budynek, albo zadanie – “wyjaśnij pojęcie obóz koncentracyjny”. Jimmy Wales nie uzbierał kasy i zamknęli Wikipedię?

Odpuszczając na parę linijek śmierdzącym leniom i nierobom, przyznaję, że aplikacja w wersji na Androida jest udana. Jeśli korzystacie z serwisu przez przeglądarkę, to teraz najważniejsze funkcje, jak publikowanie pytań, odpowiadanie, zarządzanie znajomymi i swoim profilem możecie mieć także w kieszeni. Program jest bardzo przejrzysty, ładnie wyświetla m.in. podział na kategorie przedmiotów, czy listy pytań i odpowiedzi. Do płynności działania także nie mam żadnych zastrzeżeń – Zadane.pl działał u mnie bez wieszania się. Wymagane jest jednak posiadanie konta, albo połączenie z kontem na facebook. Trochę nie podoba mi się, że jest to tak eksponowane na początek, zamiast okna logowania z opcją fb. Poza tym jest przyjemnie i apka sama w sobie jest naprawdę dobra.
Osobiście jednak nie popieram ani szukania na takich stronach rozwiązań, ani pomagania tym rzeszom leniwych dzieciaków, które publikują pytania a potem idą grać w LoLa. Nie wiem jak u Was, ale ja i moi znajomi za dzieciaka pytaliśmy rodziców, później kogoś ogarniętego z klasy czy studiów, albo osoby fachowo orientujące się w danej tematyce, a nie jakąś zbieraninę, która za punkty rozwiązuje zadanie a ostatecznie i tak nigdy nie można być pewnym, że jest dobrze.
Pozdrowienia dla Pani Julii, która napisała mi maila o tej aplikacji. Program naprawdę fajny, ale nie chcę, żeby jego użytkownicy kiedyś budowali drogi, statki, albo uczyli czegokolwiek kolejne pokolenia zadane.pl Zadane.pl nie umiesz rozwiązać zadania? Ktoś inny zrobi to za Ciebie, lol

Wymaga Androida: 2.2 i wyższy

Kategoria: Edukacja

Rozmiar: 25MB

Zadane.pl -e1365623212743