Konto bankowe to fajna i bardzo przydatna sprawa – jeśli koszt jego utrzymywania nie jest zbyt wysoki (lub w ogóle nic nie kosztuje), możemy zyskać trochę grosza dzięki odsetkom, robić zakupy bez wychodzenia z domu dzięki płatnościom online, przesyłać w krótkim czasie pieniądze bliskim osobom nawet z drugiego końca świata i przede wszystkim nie zajmować sobie kieszeni wielkimi ilościami drobniaków, a to za sprawą kart debetowych i kredytowych dodawanych do rachunków bankowych. Plusów jest naturalnie więcej i każdy we własnym zakresie powinien sprawdzić, czy takie konto może mu się przydać. My tym, którzy już są klientami PKO, mBanku czy ING, przedstawiamy aplikacje dostępowe na Androida, które umożliwią kontrolowanie oszczędności zawsze i wszędzie – z poziomu smartfona. Lista (alfabetyczna) z linkami i krótkim opisem funkcji w rozwinięciu 🙂
PS. Zwróćcie proszę uwagę, że przedstawione programy są oficjalnymi apkami banków, a nie jakimiś wytworami osób z zewnątrz. Warto też zauważyć, że część banków, np. Polbank, nie posiadają oprogramowania na Andka i dlatego nie ma ich na liście.


Alior Sync

Program po kiepskim starcie doczekał się w końcu kilku ważnych aktualizacji i zdobywa coraz lepsze opinie. Poza podstawowymi funkcjami, takimi jak sprawdzanie stanu konta, umożliwia robienie przelewów (także natychmiastowych) poprzez zrobienie zdjęcia faktury, ma także wbudowaną obsługę GPS umożliwiającą zlokalizowanie najbliższego bankomatu w którym wypłacimy gotówkę.

logo-appqrcode-app
T-Mobile Bankowe
Alior Bank S.A.
Darmowa


BPH

Apka zawiera raczej podstawowe funkcjonalności, jednak wyróżnia ją wyszukiwarka bankomatów korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości – wystarczy za pomocą aparatu smartfona rozejrzeć się po okolicy, a każdy bankomat BPH i Euronetu zostanie wskazany na wizjerze.
logo-appqrcode-app
BusinessPro
Alior Bank S.A.
Darmowa

Citi Handlowy

Twórcy aplikacji warszawskiego Banku Handlowego stworzyli prawdziwy “kombajn” finansowy. Apka Citi Mobile umożliwia pełne zarządzanie kontem jak z poziomu komputera, np. robienie przelewów, zakładanie i zrywanie lokat, doładowywanie telefonów komórkowych, opłacanie faktur wykorzystujących fotokody itd.
logo-appqrcode-app
Citi Handlowy
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Darmowa

Getin Bank

Program ten uwzględniamy na naszej liście, aczkolwiek jest on już przestarzały i ostatnią aktualizację miał w lutym 2011 roku. iGetin pozwala na podstawowe zarządzanie pieniędzmi zgromadzonymi na rachunku, umożliwia spłacanie rat kredytu i wykonywanie dyspozycji przelewu.

Pojawił się nowy program Getin banku i w związku z tym opinia o starej apce jest nieaktualna. Poniżej link do aktualnej aplikacji.

logo-appqrcode-app
Getin Mobile
Getin Noble Bank
Darmowa

ING Bank Śląski

Apka banku ING może jakichś wodotrysków nie posiada, ale ma ładny design i wystarczające funkcjonalności. Zrobimy dzięki niej przelewy (na łączną kwotę do 500zł dziennie), wyszukamy placówki banku w naszym mieście, przeglądniemy rachunki i doładujemy telefon.
logo-appqrcode-app
ING Bank Slaski S.A.
Darmowa

mBank

Przed pojawieniem się Alior Sync, mBank był uważany za najbardziej mobilny i internetowy bank w Polsce i w sumie nic dziwnego. Ich program na Androida odzwierciedla w dużej mierze to, co umożliwia wersja przeglądarkowa. Poza podstawami możemy przeglądać kursy walut, wyszukiwać rabatów, spłacać zadłużenie, blokować konto itd.
logo-appqrcode-app
mBank PL
mBank S.A.
Darmowa

Millenium

Millenium Bank może się poszczycić jedną z najbardziej udanych aplikacji mobilnych, jeśli wierzyć ocenom i komentarzom umieszczanym w Google Play. Program jest przejrzysty, zapewnia pełen dostęp do funkcji bankowych i umożliwia nawet zaciąganie pożyczek.
logo-appqrcode-app
Bank Millennium
Bank Millennium SA
Darmowa

Multibank

W tym wypadku można by w sumie przekopiować opis mBanku bo to w zasadzie jedno i to samo – nic dziwnego bo obie firmy należą do BRE Banku.
logo-appqrcode-app
mBank S.A.
Darmowa

Pekao

Apka od Pekao wyróżnia się nie tylko ciekawym dizajnem ale i przydatnym tutorialem (demo) operacji transakcyjnych. Jeśli więc obawiacie się, że coś zepsujecie i stracicie kasę, najpierw potrenujcie na sucho właśnie w tym trybie demonstracyjnym.
Uwaga – to nie jest aplikacja banku PKO S.A., tylko Pekao.
logo-appqrcode-app
Bank Pekao
Bank Pekao SA
Darmowa

WBK

Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce też ma swoją aplikację i do tego cieszącą się dobrą opinią. Dostęp do najważniejszych funkcji, przejrzysty interfejs i wygodna obsługa składają się na jej sukces. Częste aktualizacje zapewniają bezpieczeństwo i dzięki temu klienci Banku Zachodniego nie mają większych powodów do narzekania.
logo-appqrcode-app
BZWBK24 mobile
Bank Zachodni WBK S.A.
Darmowa