W dzisiejszych czasach powstaje wiele aplikacji na nasze telefony, słabe, dobre, a zdarza się, że wybitne. Niejednokrotnie posiadają niezbyt skomplikowany tryb rozgrywki, przeciętną grafikę, lecz gdy już damy jej szansę to wciągną nas bez reszty i nie minie chwila gdy spostrzeżemy jak oderwiemy się od ekranu w środku nocy.  Taką oto perełką jest The Enchanted Cave przy której spędziłem wiele swojego czasu, na początku zapoznając ją na komputerze by następnie powrócić do niej na systemie android bawiąc się świetnie jak za pierwszym razem.

W tym tytule RPG wcielamy się w bohatera, który pragnie zdobycia skarbów i cennych przedmiotów podróżując po kolejnych 100 piętrach podziemi. Na każdym poziomie czekają na nas coraz to mocniejsi przeciwnicy z którymi musimy walczyć o złoto i skrzynie pełne skarbów, które potem możemy sprzedać u kupca, a za nasze uzbierane pieniądze kupimy mikstury i lepszy ekwipunek, aby poradzić sobie z potworami.  Wyposażenie naszej postaci składa się na wiele części jak: hełmy, zbroje, buty itp. Dostępne są również czary. Interfejs jest czysty, przejrzysty i każdy połapie się w ciągu minuty o co chodzi. The Enchanted Cave to produkcja którą każdy miłośnik przygód powinien zagrać! 🙂
Gra dostępna jest w wersji darmowej do czasu zakończenia zbiórki The Enchanted Cave  2 na Kickstarterze, jak i w wersji płatnej za jedyne 2,99. Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.2+

Rozmiar: 19MB