Zarówno Malwina jak i ja bardzo lubimy programy fotograficzne i do obróbki zdjęć – możecie ich znaleźć kilkanaście w dziale Fotografia. Lubimy jednak także apki związane z muzyką, a o te dobre i darmowe w Google Play jest raczej ciężko, zwłaszcza, gdy chodzi o tworzenie muzyki. Sam używam Chordbota (dostał ostatnio świetną aktualizację) i Caustic 2, jednak gdybym miał znaleźć cokolwiek podobnego za friko, byłby problem. Tymczasem w naszym ulubionym sklepiku Gógla pojawił się Sequencer, który może być namiastką profesjonalnego oprogramowania, a w każdym razie na pewno wystarczy początkującym, lub nie wymagającym cudów użytkownikom. W największym skrócie jest to program do tworzenia sekwencji muzycznych – bitów, których można sobie używać np. jako podkładów do grania na gitarze, do rapowania w domowym zaciszu, albo po prostu tworzenia własnych utworów w klimatach elektronicznych.

Sequencer-aplikacja-android

Z początku myślałem, że można ułożyć tylko do 16 próbek, ale szybko okazało się, że byłem w błędzie – można stworzyć podkład o długości 128 próbek i z tempem 30 do 180 bitów na minutę. Żeby usprawnić proces tworzenia znajdziemy tu funkcję powtarzania, ale oczywiście najważniejsze są same próbki z których bit się będzie składał. Mamy ich tu 70 elementów zawierających różne typy bębnów, talerzy i innych elementów perkusyjnych, a także 35 próbek syntezatora, w tym trąbki, pianino itp. Ścieżki możemy sobie sami zdefiniować a następnie z nich utworzyć utwór z możliwością odtwarzania na bieżąco i słuchania jakich postępów dokonaliśmy. Do zmieniania barwy dźwięku możemy użyć 7-kanałowego miksera z funkcjami zmieniania głośności, wyciszania, ustawiania trybu solo, oraz syntezatora umożliwiającego 12 stopniowe ustawienie przebiegu sygnału (3 rodzaje oscylacji).
Tyle teorii, a w praktyce z obsługą jest bardzo prosto, bity możemy zapisywać i tylko sporym mankamentem jest fakt, że nie możemy ścieżek wyeksportować np. do pliku mp3, a jedynie zapisać go w pamięci programu i odtwarzać go w jego obrębie, co ogranicza możliwości dalszego ingerowania w bit np. na komputerze. Szata programu jest prosta i miła dla oka, więc jeśli szukacie apki, w której stworzycie nawet całkiem skomplikowany bit bez trudzenia się z suwaczkami, to Sequencer nadaje się w sam raz i jest za darmo 🙂  Polecam!

 

Wymaga Androida: 2.3.3 lub nowszy

Kategoria: Muzyka i dźwięki

Rozmiar: 22MB