Każdy z nas kiedyś był dzieckiem i choć pewnie nie pamiętacie czasów gdy stawialiście pierwsze kroki albo wypowiedzieliście magiczne “mama”, być może nie uszły Wam z pamięci lekcje pisania serwowane przez rodziców i dziadków. Jednym wychodziło to lepiej, zanim nawet trafili do zerówki, inni nie potrafili jeszcze pisać długo po rozpoczęciu szkoły. Jeśli chcecie swoje pociechy uchronić przed taką “kompromitacją” i przy okazji dostarczyć im dużo dobrej zabawy, pobierzcie nową apkę Proste Słowa od Tomasza Bagłaja – twórcy Świata Liter . Jest to gra edukacyjna w której maluch będzie mógł nauczyć się łatwych do skojarzenia wyrazów i przy tym bawić się. W dostępnych dwóch trybach gry trzeba wskazać rysunek obrazujący dane słowo, lub na odwrót – wskazać właściwy do obrazka napis. Nawet jeśli jeszcze nie macie dzieci, możecie skorzystać z tej gry i pokazać ją np. młodszemu kuzynowi czy siostrzeńcowi – uśmiech na buzi malca gwarantowany 🙂

Proste Słowa mają naprawdę sporo zalet więc może po kolei – przede wszystkim dzieci widzą na własne oczy jak “wygląda” dany wyraz – piesek ma wesołą minkę i sterczący ogonek, a ptaszek skrzydełka i uśmiechnięty dziobek. Żółw ma twardy pancerz, ser dziury i tak dalej. Taka metoda nauczania, kiedy maluch widzi, czego słowo dotyczy, jest dużo skuteczniejsza niż poleganie na wyobraźni. Pamiętam jak dziś, kiedy moja babcia uczyła młodszego kuzyna pisania i dyktowała: “auto… no Dawidek, samochodzik, brum brum…” a mały tak tylko patrzył i wiedział o co chodzi, ale żeby tak zapisać? Dzięki tej grze taki problem już się nie pojawi – miałem okazję sprawdzić na 6-cio letniej córce sąsiadki i w mig załapała o co chodzi. A jakby było mało, że na smartfonie wyświetlają się i wyrazy i obrazki, po wybraniu danego słowa lektorka odczytuje je miłym głosem – i czego więcej potrzeba? 🙂
Ważnym plusem gry jest też forma prezentacji treści – obrazki są bardzo przyjemne dla oka, a słowa zapisane w taki sposób, jak uczone jest to w szkole. Dziecko, które opanuje pisownię korzystając z Prostych Słów będzie więc z pewnością wiodło w klasie prym na lekcjach języka polskiego. Dzięki upływającemu czasowi widocznemu na ekranie, podopieczny będzie czuł w pewnym sensie presję i chęć doskonalenia swoich wyników, które zapisywane są w rankingu i można później te rekordy pobijać aż do perfekcji.
Pojawiające się w apce postaci i przedmioty pochodzą ze wspominanego Świata Liter, więc możemy połączyć edukację szkraba wykorzystując obie gry. Kto jeszcze nie próbował, to serdecznie polecam, zwłaszcza że i jeden i drugi program są dostępne za darmo.
Szata graficzna Prostych Słów jest estetyczna i bardzo kolorowa co zwłaszcza przyciąga uwagę dzieci. Prezentowane elementy są duże, więc żadnych problemów z odczytaniem, czy klikaniem nie powinno być. W mojej skromnej opinii jest to najlepsza taka gra edukacyjna w Google Play, pełna zalet, miła dla oka i przede wszystkim bardzo pomocna w trudnym procesie kształcenia dzieci. Serdecznie polecam!

Wymaga Androida: 2.2+

Kategoria: Edukacyjne

Rozmiar: 5,2MB