Pod koniec stycznia pisałam o ciekawym połączeniu dwóch atrakcyjnych dla graczy elementów – tematyki Zombie i gameplay’a trochę jak w Hill Climb Racing i taka kompilacja zastosowana została w Zombie Road TripDziś znalazłam kolejne – i w mojej ocenie jeszcze lepsze – połączenie, starego, dobrego węża z klimatami RPG i to jeszcze w trochę retro szacie graficznej. Nimble Quest to właśnie taki wąż, którego głowę i tułowie stanowią bohaterowie o różnych fizycznych i magicznych mocach, plansze, to sale rycerskie, cmentarze itd., zaś utrudnienia to naturalnie ściany, chodzący po mapkach przeciwnicy i różne elementy otoczenia, jak np. groby. Choć mogłoby się wydawać, że to zwykła zręcznościówka, to w rzeczywistości czeka nas również walka wręcz i z dystansu, oraz różne ulepszenia, dokupowanie bohaterów itd. Jest zabawnie!

Krótki poradnik na początek i wszystko staje się jasne. Prostymi ruchami palcem w górę, dół, lewo i prawo będziemy sterowali naszym wężem przypominającym kolejkę, którą tworzyło się na kinderbalach przy okazji grania jakiejś piosenki typu Wsiąść do pociągu byle jakiego. Reszta dzieje się już automatycznie, a więc nie musimy się martwić o celowanie i strzelanie do potworków krążących po planszy. W zależności od klimatów mapy nasi rywale będą inni i tak na przykładowym cmentarzu znajdziemy wampiry, zombie, Draculę i innych grobowych rzezimieszków. Po ich zabiciu możemy zebrać liczne bonusy, w tym kryształy, eliksiry odnawiające życia, albo dodatkowych bohaterów, którzy dołączą do korowodu. Mogą się jednak pojawiać i zagrożenia, np. bomby, które po chwili wybuchają i mogą nas solidnie zranić. Bonusów i pułapek jest więcej i bardzo fajnie umilają rozgrywkę. Pomiędzy kolejnymi etapami możemy awansować naszych bohaterów na wyższe poziomy, odblokowywać kolejne postaci i robić zakupy w sklepiku. Cały czas towarzyszyć nam będzie śmieszna i zmieniająca się melodyjka wzbogacająca zabawę.
Nimble Quest jest naprawdę doskonałą grą z piękną grafiką i wciąga jak narkotyk, więc uważajcie, żeby nie przedawkować! 😀

 

Wymaga Androida: 2.2+

Rozmiar: 23MB