Tegoroczne matury za nami i mamy z Malwiną nadzieję, że nasi czytelnicy, którzy pisali w maju egzamin dojrzałości są zadowoleni z wyników. Pora teraz ruszyć karierę do przodu i wybrać odpowiedni kierunek studiów, który rozwinie naszą wiedzę i umiejętności, a następnie da zawód, w którym będzie można się spełniać przez kolejne lata. Nie każdy jednak jest zdecydowany co do swojej przyszłości, więc w wykonaniu kroku naprzód może pomóc aplikacja Mobilny Informator Maturzysty 2013 która dostępna jest na Androida za darmo i stanowi aktualną bazę uczelni, kierunków i porad dotyczących studiów.

Program jest dość rozsądnie podzielony na kategorie: kierunki studiów, uczelnie i poradnik. Pod pierwszą zakładką kryją się dalsze opcje wyboru – według głównej charakterystyki (studia humanistyczne, ścisłe, rolnicze), według grup i ogółem lista wszystkich dostępnych w Polsce kierunków studiów, z uwzględnieniem tych najpopularniejszych. Jest tego naturalnie bardzo bardzo dużo. Od obleganej informatyki i medycyny, po wymyślne aktorstwo nowych mediów albo jachting, który kojarzy mi się raczej z plażingiem niż nauką. Po wybraniu danego kierunku możemy zobaczyć wykaz uczelni, które oferują naukę w tej dziedzinie, a następnie przeczytać jakie są wymagania formalne związane z rekrutacją. Poruszanie się w tym obszarze jest proste i dość intuicyjne.
Całkiem nieźle wygląda też baza uczelni wyższych – tu możemy wybierać już nie tylko w ich profilu kształcenia (uniwersytety, szkoły techniczne, ekonomiczne, PWSZ itd.), ale i przeglądać je według województw czy wybrać szkoły publiczne lub niepubliczne. Naturalnie jest i opcja wyświetlająca wszystkie uczelnie, które jednak i tak są podzielone zakładkami na uniwersytety itd. Z racji tego, że szkół jest bardzo dużo, warto skorzystać z wyszukiwarki, która działa bardzo skutecznie. A po wyborze np. Politechniki Poznańskiej czeka na nas wykaz prowadzonych kierunków studiów, działających wydziałów i dodatkowo informacje o samej szkole. Wszystko przejrzyście i w mig odnalazłem kierunek, który aktualnie kończę.
Wspominałem też o poradach, które znajdziemy w ostatniej zakładce głównego menu, a czekają tam na nas m.in. wartościowe wskazówki dotyczące wyboru zakwaterowania nowych studentów, rady jakie studia wybrać itd. Ogółem wszystko, co tegoroczny maturzysta wiedzieć powinien, zanim zdecyduje się rozpocząć kolejny etap swojej kariery.
Aplikacja Mobilny Informator Maturzysty 2013 jest więc wartościowym zbiorem danych i informacji dla każdego, kto wybiera się w tym roku na studiach. Polecam!

 

Wymaga androida: 2.1 lub nowszy

Kategoria: Edukacja

Rozmiar: 17 MB

Informator-maturzysty-20131