Najtańsza z płatnych (18,80 zł) i najmniej zaawansowana z przedstawionych tu aplikacji do tworzenia muzyki, ale za to wyróżniająca się prostotą obsługi i tworzenia ścieżek dźwiękowych. Przede wszystkim nie możemy sami tworzyć każdego dźwięku, ale z setek gotowych sampli każdego akordu układamy cały utwór. Ograniczona jest liczba ścieżek – można wybrać 1 podkład perkusyjny, 1 basowy, gitarę, pianino itd., nie można utworzyć np. 20 ścieżek z 4 typami pianina lub syntezatora.

Tworząc muzykę musimy znać brzmienie akordów. Nie ma tu bowiem keyboardu, na którym sami gramy jakąś melodyjkę (lead), wybieramy sobie jeden z całej masy stylów i układamy kolejno C, a, Fsus2, d itd., układając je w sekcje, gdzie możemy zaś ustalić inne tempo, zmienić rytm perkusji itd.

Ogółem aplikacja nadaje się bardziej dla początkujących, którzy nie wiedzą od czego są te wszystkie suwaki i pokrętła od efektów (tu ich nie ma), oraz dla tych, którzy potrafią robić muzykę i chcą to zrobić w miarę prosto i szybko. Sam stworzyłem parę prostych utworów na własne potrzeby i byłem zadowolony z osiągniętego efektu.
Chordbot w wersji płatnej daje dostęp do wszystkich dźwięków i instrumentów (w wersji lite jest tylko część) są i generatory losujące akordy i robiące z nich gotowe, króciutkie utwory. Jeśli to Wam wystarczy i nie jesteście pro, ta aplikacja jest w sam raz 🙂