TSF Shell jest drugą odsłoną shella znanego z Windows Mobile, została upiększona o nowe animacje przejść, ponadto jest również bardziej przyjazna dla oka użytkownika. Aplikacja ma bardzo ciekawy desing którego nie znajdziemy w żadnej innej aplikacji tego typu, rozwiązania w niej zastosowane mogą się na początku wydawać jako niepotrzebny bajer lub coś co utrudnia życie pospolitemu użytkownikowi ja jednak znalazłem w niej oryginalność i odmianę od panujących w tej dziedzinie aplikacji monotonności.

Launcher przenosi nasz spis aplikacji nie do osobnej szufladki lecz umieszcza je na pulpicie podobnie jak w miui lecz nie są to aplikacje rozmieszczone na kilku kartach pulpitu tylko na jednej i na jednej zostają możemy sobie wybrać jedną z sześciu animacji do ich przeglądania oraz trzy typy segregacji aplikacji : Automatyczny, Od najnowszych lub też od najstarszych.

Ciekawym pomysłem jest efekt płomienia który pokazuje nam że aplikacja została nowo zainstalowana i nie została jeszcze uruchomiona.

Nakładka posiada własne widgety do najchętniej używanych aplikacji np. Muzyka, Pogoda, Galeria, Notatka oraz Kontakty. Możemy sobie powiesić na pulpicie chmurkę jedną lub więcej ile nam się zmieści a wśród nich można umieścić sterowiec ze zdjęciem ukochanej lub innym obrazem po za chmurkami jest jeszcze duszek i dynia na święto duchów oraz ramka obrazu.

W aplikacji nie ma siatki aplikacji więc skróty oraz widgety możemy rozmieszczać w dowolnym miejscu na pulpicie.

Nakładka posiada kilka motywów do pobrania ze sklepu play jedne są darmowe inne płatne oraz możliwość modyfikowania wyglądu ikon.

Aplikacja chodzi płynnie i nie zauważyłem by powodowała znaczne zużycie baterii

Cena za jaką developer ją sprzedaje jest wysoka 56 zł ale ogrom pracy włożonej w jej płynne działanie też jest duży. Aplikacja dalej jest aktualizowana 😉