Do rozpoczęcia matur pozostał już mniej więcej miesiąc i pewnie nasza młodzież z rocznika 1994 ostro zakuwa przed egzaminem dojrzałości. Dobry wynik to nie tylko satysfakcja, ale i przede wszystkim przepustka do dalszej kariery, wstęp na studia itd. Chociaż powiem Wam z własnego doświadczenia, że poza niektórymi, specyficznymi kierunkami (np. medycyna, prawo) wcale tak ciężko nie jest się dostać, zwłaszcza, że uczelni jest multum i jak nie tu, można spróbować gdzieś indziej. Kiedy kilka lat temu kończyłem liceum, wszyscy z mojego rocznika dostali się na studia, a ja sam, mimo zwykłych, średnich wyników dostałem się na kilka kierunków studiów, więc chillout młodzieży 😀 Jednakowoż, żeby Wam trochę ułatwić uczenie się do matury, ten wpis chciałbym poświęcić na maturalne fiszki od Lingo, które w sprawny sposób pozwolą odświeżyć wiedzę z 5 przedmiotów – angielskiego (podstawowy i rozszerzony), matematyki, historii, polskiego i WOS.

W każdej apce za darmo mamy kilka kategorii tematycznych, w przypadku angielskiego podstawowego to człowiek, dom oraz szkoła. Za 10zł możemy odblokować pozostałe paręnaście kategorii. Analogicznie w pozostałych programach. Czy dyszka za taką aplikację to dużo, czy mało? Z rozmów z deweloperami (głównie zagranicznymi) i obserwacji trendów dochodzę do zdecydowanego wniosku, że obniżenie ceny o połowę przyniosłoby trochę lepsze wyniki finansowe a przede wszystkim dwukrotnie większą liczbę klientów, może warto się nad tym zastanowić? W końcu grupa docelowa to uczniowie, a u tych zawsze słabo z kasą 😉 Aplikacje są jednak wykonane bardzo dobrze i obejmują różne typy zadań, jak wybieranie poprawnej odpowiedzi z listy, lub tłumaczenie całego zdania z naciskiem na konkretne słowo. Przesunięcie palcem w jedną stronę powoduje obrócenie fiszki i wyświetlenie poprawnego rozwiązania, przesunięcie w drugą – zmianę pytania. Wśród opcji jest możliwość śledzenia swoich postępów w nauce na ładnych, kolorowych paseczkach, więc mamy świadomość jak nam dotychczas szło (o ile sami nie pamiętamy^^).

Podsumowując, maturalne fiszki od Lingo są ciekawą propozycją na powtórzenie wiadomości z przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości, polecam 😉

 

-Matura: Angielski Podstawowy

-Matura: Angielski Rozszerzony

-Matura z Matmy

-Matura z Polskiego

-Matura z WOS

-Matura z Historii

 

Wymaga Androida: 2.2 i wyższy

Kategoria: Edukacja

Rozmiar: 2,3-15MB

 

Fiszki z angielskiego, matematyki, historii, polskiego i WOS możecie pobrać tutaj