Leci dopiero drugi tydzień roku szkolnego, ale pewnie już myślicie o kolejnej przerwie wakacyjnej, lub przynajmniej tej grudniowej – świątecznej. Znów czeka sporo materiału do nauki i pewnie nie na wszystko będzie czas, np. na lektury. Choć sam jestem przeciwnikiem obowiązku czytania konkretnych, nic nie wnoszących do życia książek, to dla Waszego dobra zachęcam do ich czytania, zaś jeśli nie będziecie mieli czasu na powtórzenie wiedzy na ich temat, może się przydać aplikacja Streszczenia lektur szkolnych, dostępna za darmo na Androida w Google Play.

Program obejmuje ok. 120 tytułów obowiązujących na różnych szczeblach edukacji – od podstawówki po liceum. Znajdziemy kultowe Przedwiośnie, Krzyżaków, Wesele czy Pana Tadeusza, jak i mniej popularne utwory, np. Echa leśne czy Marność. Choć zamieszczone streszczenia nie zawierają najczęściej żadnej głębszej analizy, wyszczególnienia wątków itd., mogą się przydać np. do poczytania na przerwach w ramach powtórzenia.
Wygodny, choć w pewnym sensie trochę zbędny jest podział na epoki. Niczego to nie wnosi, bo użytkownik i tak szuka konkretnego tytułu, ale może się przydać np. do porównania twórczości autorów z danego okresu. Najważniejszym jednak plusem Streszczeń lektur szkolnych jest fakt, że baza jest całkiem spora i dostępna zawsze offline. Nie trzeba łączyć się z siecią, wszystko jest zawsze pod ręką, a jeśli brakuje nam jakiejś pozycji, możemy zwrócić się do autora i możliwe, że przychyli się do naszej prośby.
Polecam:)

Wymaga Androida: 2.2+
Kategoria: Edukacja
Rozmiar: 1 MB