Szukałem jakiś czas temu ciekawych aplikacji związanych z wiarą katolicką i choć są liczne programy typu Pismo Święto albo Różaniec, które łatwo odnaleźć w Google Play, brakowało mi czegoś bardziej funkcjonalnego i praktycznego. Tymczasem pojawiła się ciekawa apka wydana przez Jezuitów tworzących serwis modlitwawdrodze.pl, o tym samym tytule, a więc Modlitwa w Drodze. Idea zarówno serwisu jak i programu jest taka, by mieć możliwość wysłuchania Słowa Bożego tam, gdzie fizycznie byłoby to raczej trudno dostępne (np. w czasie podróży, albo w obcym kraju). Główną funkcją jest zatem kalendarz z modlitwami na każdy dzień, które możemy pobrać w pamięć urządzenia i słuchać ich np. w drodze do szkoły, w pociągu i w innych okolicznościach.

Każde z nagrań zajmuje kilka-kilkanaście megabajtów (w zależności od długości trwania) i trwa analogicznie kilka-kilkanaście minut. Usłyszymy fragmenty Słowa Bożego, religijne pieśni i piosenki oraz komentarz. Możemy ponadto przeczytać słowa modlitwy, bowiem są one wyświetlane pod odtwarzaczem muzycznym. Twórcy dodali również zakładkę z utworami, które usłyszymy w poszczególnych nagraniach, dzięki czemu zainteresowani będą mogli je sobie później odnaleźć i pobrać z internetu.
Modlitwa w Drodze pozwala pobrać nagrania na poszczególne dni “do przodu”, a więc planując np. 3-dniową wycieczkę, możemy w domu zapisać w pamięci urządzenia modlitwy na cały czas naszej nieobecności. Warto zauważyć, że przedstawiane treści są aktualne i odpowiadają rzeczywistym dniom w kalendarzu, np. dzisiejszej Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu. Uzupełnieniem aplikacji jest zakładka poświęcona rachunkowi sumienia, która pomaga doskonalić tę sztukę.
Moja osobista opinia jest taka, że nawet jeśli nigdzie się nie wybieramy, możemy skorzystać z tego programu i poświęcić parę chwil medytacji, np. jako uzupełnienie codziennej modlitwy. Polecam!

Wymaga Androida: 2.2 lub wyższy

Kategoria: Edukacja, Religia, Styl życia

Rozmiar: 1,2 MB