Być może pamiętacie jak w pierwszym kwartale tego roku w naszych wpisach przewijał się temat matur i nawet opublikowaliśmy tablice z najważniejszymi wzorami matematycznymi, chemicznymi i fizycznymi. Przyszedł maj, uczniowie zasiedli do egzaminów dojrzałości i odtrąbili co trzeba, ale za rok kolejni maturzyści będą mieli ten sam orzech do zgryzienia. Osoby mające problem z nauczeniem się fizyki mogą mieć o tyle prościej, że w Google Play pojawił się pomocny program Fizyka na 5! w języku polskim, zawierający wzory i zbiór zadań z rozwiązaniami. O ile tablice ze wzorami są dostępne na telefony już od lat, o tyle zadania (z obrazkami) spotkałam po raz pierwszy. Nawet jeśli nie zdajecie matury z fizy, apka może się Wam przydać na zajęciach szkolnych.

Część pierwsza ze wzorami jest ładnie podzielona na poszczególne działy – termodynamikę, elektrostatykę, ruch po okręgu itd. Kategorii jest dosyć sporo i bardzo dobrze. Sama pamiętam jak na Sony Ericssonie parę lat temu miałam aplikację “Wzory Fizyczne” i tamten zbiór był dosyć ubogi 🙂 Wszelkie wzory, co ważne, są opisane z wyjaśnieniem każdej literki/znaku, więc już nigdy nie dacie się złapać nauczycielowi pytającemu, a co to jest theta albo ro. Ja tam akurat fizykę lubię, ale wiem, że wielu z Was program może się przydać. Jego druga część – zadania, obejmuje komplet ćwiczeń z rysunkami i rozwiązaniami, spotykanych często w szkole (Maciek znalazł nawet zadania które miał na Politechnice Poznańskiej). Zamiast szukać odpowiednich zbiorów w sieci możecie skorzystać z tego co daje za darmo Fizyka na 5!, choć póki co liczę, że pojawią się aktualizacje przynoszące więcej zadań.
Całość apki uzupełnia poczciwa wyszukiwarka działająca całkiem przyzwoicie, a w sumie to chyba bez błędu, bo żadnego nie napotkałam. Aplikacja wykonana jest estetycznie i w przyjemnej dla oka zielonej kolorystyce. Polecam!

Wymaga Androida: 2.2 i wyżej

Kategoria: Edukacja

Rozmiar: ~1MB