Kojarzycie z pewnością taki bardzo użyteczny program Shazam, który umożliwia sprawdzenie jaka piosenka jest w danej chwili odtwarzana w radiu, na dyskotece, w reklamie telewizyjnej czy gdziekolwiek, gdzie tylko wpadnie nam w ucho jakaś przyjemna nuta. Świetna sprawa, jednak ma zasadniczą wadę – często zdarza się, że albo nie zdążymy uruchomić programu bo piosenka właśnie się kończy, albo jest na tyle hałaśliwie, że aplikacja nie jest w stanie wczytać prawidłowo dźwięku, albo też nie mamy w danej chwili połączenia z internetem. Wszystkie te wady bardzo skutecznie eliminuje program co-zagrali.pl, który pozwala nam sprawdzić, nawet kilka miesięcy wstecz, jaki utwór w danej stacji radiowej był odtwarzany o danej godzinie. Nie zadziała więc to np. z dyskoteką ale i tak wydaje mi się świetnym narzędziem 🙂

Przyznam szczerze, że to właśnie fakt, że nigdy nie mogłam zdążyć z podstawieniem telefonu pod odbiornik radiowy podczas słuchania muzyki, zaważył na tym, że w końcu usunąłem Shazama. Co-zagrali.pl umożliwia sprawdzenie co było grane w dowolnej chwili, np. po powrocie do domu z przejażdżki autobusem, jednak wymaga zapamiętania lub zapisania sobie o jakiej porze był grany dany utwór i na jakiej stacji, jednak myślę, że jeśli zależy nam na pobraniu radiowego hitu, to nie będzie problemu, żeby zapisać sobie tamte istotne dane. Kiedy już znajdziemy szukany kawałek, możemy go sobie zapisać w pamięci aplikacji, podzielić się nim, a nawet wyszukać tekst lub wideo na youtube.
Twórcy wyposażyli swój program także w widget, który automatycznie będzie wyświetlał nam co jest grane w danej stacji. Dane są odświeżane automatycznie i nie wymagają naszego aktualizowania ręcznego. Możemy sobie ponadto zdefiniować przy użyciu jakiego połączenia będą pobierane informacje, tak, aby zabezpieczyć się np. przed wydojeniem całego pakietu przez noc itp. Interfejs programu jest dosyć prostu ale liczy się przede wszystkim użyteczność i mogę śmiało powiedzieć, że jestem z co-zagrali.pl w pełni zadowolona.

 

Wymaga Androida: 2.1 wyżej

Kategoria: Muzyka i Dźwięki

Rozmiar: ~200kb