Zdecydowanie najdroższy (60zł), ale w mojej ocenie najlepszy program do tworzenia muzyki na Androida. Łączy w sobie bardzo duże pokłady dźwięków, z bardzo wygodnym i rozbudowanym syntezatorem, w dodatku wszystko jest proste w obsłudze. FL Studio to również aplikacja komputerowa, choć przyznam, że u kolegi DJ’a, grającego głównie w poznańskich klubach, nie byłem w stanie ogarnąć wszystkiego. W wersji mobilnej jest zupełnie inaczej. Kilka zakładek, dodajemy ścieżkę np. z perkusją, nagrywamy kilkusekundowe próbki i np. zapętlamy, dodajemy ścieżkę z basem, potem syntezator, efekty itd. Ogarnąłem to wszystko w 5 minut, a później przyszedł już czas na własne elektro^^Choć to wszystko wydaje się takie łatwe, możliwości jest bardzo bardzo wiele, nie ze wszystkich trzeba na początek korzystać. Osobiście każdego dnia odkrywam coś nowego i sprawdzam kolejne funkcje, które pozwalają dopieścić każdy dźwięk, by zabrzmiał w odpowiedniej milisekundzie.

Program posiada możliwość zaprogramowania drum pada, dzięki czemu rytm, jak i całą ścieżkę, partie smyczkowe czy dęte możemy nagrywać za pomocą paru przycisków, zamiast zapamiętywać (w przypadku nieznajomości) jak to leciało na pianinie 🙂 Za wyborem tej aplikacji przemawia także aż 99 ścieżek, dzięki czemu można uzyskać muzykę prawie jak filharmonii, dodać do tego, echo, przestery i inne bajery. Zapisana muzyka jest w pełni kompatybilna z FL Studio w wersji na PC i na odwrót, można ją też eksportować w formatach WAV i AAC.
Istotnym, może nawet jednym z ważniejszych elementów jest dostęp do aż 133 instrumentów, oraz możliwość dodawania własnych zestawów, a potem korzystanie z nich np. na dwupoziomowej, pełnej klawiaturze keyboardu albo wspomnianego drum pada. Must have dla każdego muzyka 🙂