Każdy porządny facet prędzej czy później znajduje swoją damę serca, jest jej oddany, walczy o nią i te sprawy. Ładnie ukazują to poświęcenie filmy osadzone w czasach średniowiecza, gdzie niejednokrotnie przedstawiany jest motyw królewny zamkniętej w wieży (nawet w Shreku jest taka scena) i rycerza, który różnymi wysublimowanymi sposobami stara się oswobodzić ukochaną. Akcja ta została przeniesiona właśnie również do świata gier, a konkretnie pojawia się w zręcznościówce Leaping Legend od Cookiebit (twórców Static Quest: The Delivery). Wcielimy się w niej w postać zakochanego po uszy rycerza, który po pełnych niebezpieczeństw zamkowych murach będzie się starał wspiąć na górę do uwięzionej w komnacie blondwłosej ukochanej, wbrew zgryźliwym docinkom pewnego rudego faceta.

Rozgrywka wygląda w ten sposób, że skaczemy z jednego muru na drugi zbierając w ten sposób pojawiające się pomiędzy budowlami monety i różne bonusy, a przede wszystkim unikamy zagrożeń, głównie w postaci wielkich pił tarczowych, dokładnie takich jak w komputerowym Meat Boy’u. Rozgrywka jest piekielnie trudna – grałem ze 30 razy i nigdy nie osiągnąłem jakiegoś spektakularnego sukcesu. Wspomniane bonusy mogą jednak znacznie ułatwić zdobywanie szczytu – np. super buty przyspieszają nasz krok, a beczka ładunków wybuchowych wynosi nas wysoko do góry. Takie ułatwienia możemy zdobyć w czasie zabawy, lub zakupić w sklepiku i przed każdym etapem, jednak czasem i to za mało na spadające z góry doniczki i strzały.
Leaping Legend oferuje ponadto najróżniejsze przebrania dla naszej postaci, ale podobnie jak ulepszenia, są one dość drogie. Pieniążki można zarobić jednak np. poprzez obejrzenie filmiku reklamowego, pobranie jakiejś gry albo skorzystanie z oferty reklamodawcy.
Gra prezentuje się bardzo ładnie i pikselowo, jest trudna, ale wciągająca nawet w przypadku porażek. Zachęcam do zagrania 🙂

 

Wymaga Androida: 2.2+

Kategoria: Zręcznościowe

Rozmiar: 9,9 MB