Jak pobrać gry i aplikacje z Google Play wprost na komputer? Pewnie wielu z Was zadaje sobie to pytanie, chcąc ściągnąć z Google Play pliki APK bezpośrednio na PC i potem przesłać do smartfona. Już opisywaliśmy jeden sposób, teraz jednak pojawiła się nowa możliwość, a wykorzystamy do tego stronę APK downloaderW wyświetlane na niej okienko wystarczy wpisać ID gry lub aplikacji i kliknąć Generate download link. Szczegóły poniżej: 

Wspomniane ID aplikacji znajdziemy w adresie internetowym wyświetlanym na stronie z grą. Dla przykładu weźmy Angry Birds:

Angry Birds Google Play

 

kopiujemy z adresu podkreślony na czerwono fragment, który zaczyna się za id= i kończy się na znaku & którego już nie kopiujemy. Zostaje nam więc com.rovio.angrybirds i ten kawałek wklejamy na stronie APK downloaderklikamy na Generate download link i po chwili pojawi się nam link do pobrania pliku APK wprost na dysk PC, oraz pojawi się link do kodu QR, który możemy odczytać np. telefonem.

UWAGA: często wspomniane ID nie zaczyna się od com, tak jak tutaj (com.rovio.angrybirds), ale np. od net, albo pl. wówczas nic się nie zmienia, kopiujecie np. net.kivano.grandpatable.androidfree i gra gitara!

Sposób jest bardzo prosty i działa bardzo dobrze. Można pobierać nawet gry i aplikacje, które teoretycznie nie działają według Google Play na naszym smartfonie, a okaże się, że jednak śmigają bez problemu 😀

Zachęcamy do wypróbowania i podzielenia się opinią, może znacie jeszcze inne sposoby na ściąganie plików z Google Play na kompa? 🙂