Od dosyć dawna korzystam w swoim smartfonie z takiego pakietu programów związanymi ze zdjęciami: Camera360 Ultimate+PicSay Pro+QuickPic+Pano. Dodatkowo, do dzielenia się wykonanymi/przerobionymi fotkami używam Dropboxa. W zależności od potrzeby raz wybierałam program do tworzenia panoram, innym razem zaś Wybierałam PicSay do dodawania efektów i ramek. Tymczasem okazuje się, że w Markecie jest dostępna jedna aplikacja będąca wielofunkcyjnym kombajnem, zawierającym nie tylko wspomniane wcześniej możliwości innych programów, ale też szereg opcji dodatkowych. To UCam, zawierająca w zestawie usługi UGif i UShare które znacznie rozszerzają paletę jego funkcji. Jeśli więc nie chcecie zapychać pamięci telefonu zbędnymi apkami, to ta jedna pozwoli Wam zaoszczędzić trochę miejsca 🙂

Główną funkcjonalnością jest tu robienie zdjęć. Żeby było trochę (:D) atrakcyjniej twórcy dodali aż 20 efektów specjalnych dzięki którym nadamy naszym fotkom niepowtarzalnego wyglądu. Ponadto jest ponad 50 możliwości zmiany takich parametrów jak kontrast, ekspozycja czy nasycenie kolorów.
Kolejnym wartościowym elementem jest pakiet do obróbki zdjęć poprzez dodanie do nich ramek, wśród których są i takie ciekawe jak okładka pisma Elle, czy innych magazynów. Możemy wkręcić znajomych, że byliśmy na I stronie gazety 😀 Choć i ta funkcja jest już powszechnie wykorzystywana w innych programach, to tu znajduje się jako element całego naszego “kombajnu”. Podobnie sprawa ma się z tworzeniem panoram, do czego na co dzień używam Pano. Okazuje się, że mogę zamiast tego używać UCam, który potrafi równie perfekcyjnie wykonać łączone zdjęcia z nie mniejszą precyzją co płatny odpowiednik. Gotowe panoramy prezentują się naprawdę świetnie i można je bardzo wygodnie przeglądać zarówno w telefonie jak i na pececie.
Wspominałam wcześniej o usłudze UGif – to wbudowany podprogram tworzący animowane obrazki z kilku statycznych zdjęć. Fajna możliwość, bo czasem wychodzą naprawdę zabawne kompilacje 🙂 UShare to zaś taki Dropbox – pozwala na udostępnianie naszych prac jednym kliknięciem 🙂 Warto dodać, że UCam, jak, na porządny program fotograficzny przystało, ma też opcję odczytywania kodów QR. Tak więc ogółem zastępuje on co najmniej 5 dodatkowych programów!

Serdecznie polecam, to pakiecik naprawdę warty uwagi 🙂

 

Wymaga Androida 2.2+