Omegle to internetowy serwis służący do czatowania z nieznajomymi z całego świata. Nie mamy możliwości wyboru z kim będziemy rozmawiali, z jakiego kraju, o jakim zainteresowaniu czy języku. Po prostu klikamy “rozpocznij czatowanie” i system losuje nam kogoś przypadkowego do rozmowy. Strona doczekała się swojej oficjalnej aplikacji na iPhone, a od wczoraj dostępna jest również wersja na Androida. Posiada wszystkie opcje dostępne w serwisie www, brakuje jej póki co tylko wideoczatowania.

Twórcy programu skupili się na dwóch opcjach – czatowaniu i “spy mode”. Pierwszy tryb, jak wcześniej pisałem, wybiera nam kogoś z któregoś zakątku świata i rozpoczynamy rozmowę, drugi zaś umożliwia zadać pytanie, na które dwoje nieznajomych będzie odpowiadało. Ciekawa możliwość, zwłaszcza gdy chcemy poznać opinię innych ludzi na dany temat, prowadzimy ankietę, lub mamy jakiś pomysł i wówczas możemy zrobić małą burzę mózgów. Po odpowiedzeniu przez rozmówców, możemy zadać pytanie ponownie i wówczas będzie na nie odpowiadał ktoś inny.

Aplikacja na Androida nie posiada jeszcze wideoczatu, ale wyszła przecież dopiero wczoraj, więc nie musi być doskonała. Sprawdziłem dotychczas udostępnione funkcje i sprawują się bez zarzutów. Minusem całej tej zabawy są jej uczestnicy, a konkretniej ich spora część – amerykańscy gimnazjaliści i inni tacy amatorzy trollowania u których zazwyczaj rozmowa kończy się na odpowiedzeniu na pytanie “ASL?” (Age, Sex, Location – wiek, płeć, miejsce zamieszkania). Trochę to głupawe, ale często można trafić na naprawdę ciekawe osoby, z którymi można porozmawiać o nieznanej nam kulturze i obyczajach (gdy np. trafimy na mieszkańca Wenezueli, albo Bhutanu). Przy okazji możemy szkolić swój język obcy 🙂

Zapraszam do wypróbowania!

Wymaga Androida: 1.6+

 

//web.archive.org/web/20160430033414///droidek.pl/omegle-official-app/