AdAway

AdAway jest darmową aplikacją do blokowania wszelkiego rodzaju reklam w smartfonach z systemem Android za pomocą pliku hosts.

Z pewnością każdy z nas prędzej czy później pobierze z Google Play jakąś darmową grę lub aplikację, która będzie posiadała irytujące reklamy. Co prawda sporej części reklam można się pozbyć poprzez wyłączenie WiFi lub włączenie trybu samolotowego na czas korzystania z takich aplikacji jednak nie jest to zbyt wygodne.

Dzięki temu programowi pozbędziemy się w prosty sposób zbędnych reklam z darmowych gier i aplikacji, a dzięki temu nie będziemy musieli wykupywać wersji Pro tylko i wyłącznie w celu usunięcia nachalnych reklam. Wystarczy że mamy root'a i zainstalujemy AdAway! ;)

Od jakiegoś czasu aplikacja jest dostępna również w polskiej wersji językowej, także nikt nie powinien mieć problemów z jej obsługą.

Korzystając z programu w każdym momencie możemy przywrócić domyślny plik hosts i włączyć z powrotem wyświetlanie reklam.

Warto wiedzieć: wyskakujące reklamy poprzez częste łączenie z Internetem powodują zwiększone zużycie baterii. AdAway w pewnym sensie pozwala nam oszczędzać energię akumulatora.

Jak dla mnie jest to jedna z niezbędnych aplikacji w każdym urządzeniu z Androidem - no chyba że korzystamy z custom romu, który ma już wbudowane opcje usuwania reklam :P

Wymagania:
• ROOT
• dostęp odczytu / zapisu na partycji systemowej

Co jakiś czas warto skorzystać z aktualizacji adresów IP z których wyświetlane są reklamy.

AdAway został usunięty z Google Play z powodu naruszenia regulaminu sklepu (większość dochodów Google generują reklamy, więc nie spodobało im się, że ktoś pozwala na ich blokowanie)

AdAway na Androida

AdAway

PL Darmowa

Producent: dschuermann

F-Droid

Ocena:

10

OCENA REDAKCJI
Interfejs:
10
Łatwość obsługi:
10
Użyteczność:
10


AdAway, czyli AdBlock na Androida
AdAway download
AdAway - program do blokowania reklam w Androidzie
Adblock na telefon: AdAway
Darmowa aplikacja AdAway na Androida
AdAway.apk
AdAway xda
 • slide 1
 • slide 2
 • GSMX Forum
  Forum dotyczące telefonów komórkowych, nawigacja GPS, darmowe gry i aplikacje Android, iOS, Symbian, Windows Mobile.

 • Newsy GSM
  Najciekawsze informacje ze świata GSM w jednym miejscu. Aktualne promocje operatorów, zapowiedzi nowinek technologicznych.

 • GotowySMS.pl
  Duży zbiór gotowych tekstów SMS na każdą okazję: życzeia, wierszyki, śmieszne teksty itp.