#SquareDroid

#SquareDroid to prawdziwy "must have" dla wszystkich osób korzystających z instagrama! Dzięki tej aplikacji możemy dodawać zdjęcia w pełnym formacie. Instagram wymusza kadrowanie w proporcjach 1:1, przez co wszystkie wrzucane zdjęcia mają kształt kwadratu.

Nieraz może się jednak zdarzyć, że kadrując nasze zdjęcie utniemy dość istotne jego fragmenty - na szczęście dzięki #SquareDroid możemy zmniejszyć obraz naszego zdjęcia dodając po obu stronach ramkę, przez co nasza grafika dalej będzie prostokątna ;)

#SquareDroid w porównaniu do innych tego typu aplikacji nie dodaje żadnego znaku wodnego i nie narzuca dużej kompresji, a co za tym idzie nasze zdjęcia nie utracą na jakości.

Aplikacja pozwala na wybranie tła w jednolitym kolorze, a także na tło gradientowe i rozmyte (wygenerowane na podstawie naszego oryginalnego zdjęcia). Program umożliwia zapis zdjęć do dwóch formatów graficznych: PNG i JPG - w przypadku tego drugiego możemy ustawić stopień kompresji. Ja osobiście wybieram zawsze PNG, bo wtedy zdjęcia są w lepszej jakości ;)

Ciekawą opcją jest analiza barw zdjęcia - program sam generuje nam kolory zbliżone do tych, które występują na zdjęciu. Możemy przez do dopasować kolorystycznie ramkę do naszej fotki.

Jeśli jednak zabawa z kolorami się nam znudzi, zawsze możemy tak samo jak w aplikacji Whitagram wybrać standardowy, biały kolor - w ten sposób nie będzie widać żadnej ramki (Instagram ma białe tło).

Wszystkie funkcje aplikacji: jednolity kolor, gradient i rozmycie tła są dostępne za darmo - kupując pełną wersję pozbędziemy się reklam i wesprzemy autora w dalszym rozwoju aplikacji.

Na poniższych zrzutach ekranu przedstawiłem zdjęcie mojego samochodu, które w wypadku standardowego kadrowania przez Instagram zostałoby przycięte. Na kolejnych screenach widać prezentacje aplikacji #SquareDroid.

#SquareDroid na Androida

#SquareDroid


Producent: Sergey Otro

Google Play AppBrain

Ocena:

7.8

OCENA REDAKCJI
Interfejs:
7.5
Łatwość obsługi:
8
Użyteczność:
8


#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
#SquareDroid
 • slide 1
 • slide 2
 • GSMX Forum
  Forum dotyczące telefonów komórkowych, nawigacja GPS, darmowe gry i aplikacje Android, iOS, Symbian, Windows Mobile.

 • Newsy GSM
  Najciekawsze informacje ze świata GSM w jednym miejscu. Aktualne promocje operatorów, zapowiedzi nowinek technologicznych.

 • GotowySMS.pl
  Duży zbiór gotowych tekstów SMS na każdą okazję: życzeia, wierszyki, śmieszne teksty itp.